Przed czwartkowym treningiem na skoczni dużej w Pjongczangu (HS 142), Stursa zapozował do zdjęcia bez koszulki, przez co ujawnił jak tak naprawdę prezentuje się jego ciało. Dla dodania lepszego efektu skoczek wciągnął brzuch. Wygląd człowieka, który zarabia na życie uprawiając sport jest zatrważający... Jego klatka piersiowa jest praktycznie wklęsła, brzuch zapadnięty, a najbardziej wystającymi elementami są żebra.

To, co przeraża bardziej niż samo zdjęcie, to fakt, że główny zainteresowany zamiast podkreślić istniejący problem, żartuje sobie ze swojej anorektycznej postawy.

"Kiedy skaczesz jak Somalijczyk, musisz wyglądać jak Somalijczyk" - napisał Stursa na zdjęciu zamieszczonym na Instagramie.

 Sytuacji nie poprawia fakt, że forma 22-letniego skoczka prezentowana na igrzyskach również nie zachwyca. Do konkursu na skoczni normalnej Stursa w ogóle się nie zakwalifikował, natomiast w środowych trzech seriach treningowych na obiekcie dużym zajął kolejno 44., 47. oraz 42. miejsce.

Czech waży 60 kg przy wzroście 174 cm.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.