Dookoła Andaluzji: Modolo wygrał trzeci etap

Włoch Sacha Modolo z ekipy Education First wygrał w miejscowości Herrera trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji (Ruta del Sol). Koszulkę lidera zachował Holender Wout Poels (Sky).

Modolo najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Hiszpana Carlosa Barbero (Movistar) i Kolumbijczyka Nelsona Soto (Caja Rural). Z zawodników grupy CCC Sprandi Polkowice najwyżej, na 16. pozycji, uplasował się Niemiec Jonas Koch. Nie ukończył etapu lider polskiej drużyny Portugalczyk Amaro Antunes.

W klasyfikacji generalnej Poels wciąż wyprzedza o dwie sekundy Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) oraz triumfatora Tour de Pologne 2016 Belga Tima Wellensa (Lotto Soudal). Siódmy jest czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome (Sky) - 27 sekund straty.

Najlepszy z Polaków Łukasz Owsian (CCC) zajmuje 55. lokatę, tracąc do lidera 4.53.

Pięcioetapowy wyścig potrwa do niedzieli.