Tianjin Quanjian jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem Andresa Iniesty. 33-latek swoje najlepsze lata ma już za sobą, a klub na jego zastępstwo ściągnął Philippe Coutinho. Hiszpan wciąż stanowi o sile lidera La Liga - wystąpił w tym sezonie już w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach, jednak nie grzeszy efektywnością - ma zaledwie jedną bramkę i jedną asystę.
 
Iniesta jest jednak świadomy, że jego czas dobiega końca, musi więc zadbać o swoją przyszłość. Przed laty emocjonalne pożegnanie z klubem przechodził Xavi Hernandez, a już latem stolicę Katalonii może opuścić Iniesta. Rozgrywający już w grudniu dostał atrakcyjną finansowo ofertę z chińskiego Tianjin Quanjian, w ramach której miałby zarobić bajeczne 35 milionów euro za sezon, czyli prawie tyle, ile dostaje Leo Messi w Barcelonie.
 
Według "Mundo Deportivo" Iniesta ma podjąć decyzję latem, chce dać sobie czas do końca sezonu. Klub z Chin, w którym występują między innymi Luis Fabiano i Jadson w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w Chinese Super League.
 
Iniesta otrzymał także oferty z MLS oraz klubów arabskich.