Pjongczang 2018: Smykała w ćwierćfinale snowcrossu

Snowboardzistka Zuzanna Smykała uzyskała 23. czas kwalifikacji i wystąpi w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji w konkurencji snowcross w Pjongczangu. Najszybsza była mistrzyni olimpijska sprzed czterech lat z Soczi Eva Samkova - 1.16,84.

Na liście startowej pierwszej rundy kwalifikacji było 26 zawodniczek. Spośród nich 12 najlepszych awansowało do ćwierćfinału. Polka zajęła 22. miejsce czasem 1.23,41. Była ostatnia w gronie snowboardzistek, które ukończyły przejazd.

W drugiej rundzie 14 pozostałych snowboardzistek walczyło o 12 miejsc w 1/4 finału. Smykała tym razem pokonała trasę w czasie 1.23,44 i także była ostatnia spośród snowboardzistek, które dojechały do mety. Polkę wyprzedziła także Włoszka Raffaella Brutto, która w pierwszej próbie miała upadek.

Dwie zawodniczki w ogóle nie wystartowały, natomiast Czeszka Vendula Hopjakova uległa groźnie wyglądającemu wypadkowi. Długo nie podnosiła się ze stoku, później została z niego zwieziona na noszach.

W ćwierćfinałach będzie się ścigać po sześć snowboardzistek, po trzy najszybsze z każdego wyścigu zakwalifikują się do półfinału.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.