LSK: Zdecydowane zwycięstwo Grot Budowlanych

W meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ekipa Grot Budowlanych Łódź pokonała Developres SkyRes Rzeszów 3:0. Kibice, którzy oczekiwali zaciętego starcia obu ekip mogli się poczuć rozczarowani. Gospodynie zdominowały przebieg wydarzeń na parkiecie i zamknęły mecz w trzech setach.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku (8:8), gospodynie wygrały serię pięciu akcji przy zagrywkach Martyny Grajber (13:8). Później dołożyły jeszcze serię sześciu piłek, wygranych dzięki skutecznej grze Agnieszki Kąkolewskiej i Kai Grobelnej (20:11) i praktycznie rozstrzygnęły seta. Grobelna asem serwisowym ustaliła wynik na 25:17.

Druga partia również rozpoczęła się od przewagi Grot Budowlanych (8:4, 12:7), jednak przyjezdne zdołały tym razem nawiązać walkę. Dobra gra Adeli Helić, Jeleny Blagojević i Helene Rousseaux pozwoliła odrobić straty (16:16). W końcówce grały jednak zbyt nerwowo, by wyrównać stan meczu. Dwa ostatnie punkty gospodynie zdobyły po błędach rywalek w ataku: najpierw pomyliła się Helić, a następnie Rousseaux (25:20).

W trzeciej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie grały skutecznie w ataku, rywalki popełniały błędy, przez co wynik kształtował się korzystnie dla ekipy z Łodzi (6:3, 13:7, 16:12). Jedynym słabszym fragmentem w wykonaniu Grot Budowlanych była seria czterech przegranych akcji (18:16). Na więcej jednak przeciwniczkom nie pozwoliły, a Gabriela Polańska zwieńczyła to spotkanie dwoma skutecznymi atakami (25:20). MVP: Agnieszka Kąkolewska.

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Grot Budowlani:
Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Agnieszka Kąkolewska, Gabriela Polańska, Julia Twardowska, Pavla Vincourova – Agata Witkowska (libero) oraz Hana Cutura, Adrianna Muszyńska.
Developres SkyRes: Jelena Blagojevic, Adela Helic, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska – Pola Nowakowska (libero) oraz Julia Andruszko, Kamila Ganszczyk, Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Rabka, Agata Sawicka.

Wyniki pozostałych meczów 18. kolejki LSK:

2018-02-16: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)
2018-02-17: Trefl Proxima Kraków – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:14, 15:8)
2018-02-17: ENEA PTPS Piła – Poli Budowlani Toruń 3:1 (25:15, 25:20, 21:25, 25:15)
2018-02-17: Pałac Bydgoszcz – Chemik Police 1:3 (14:25, 23:25, 25:21, 19:25)
2018-02-17: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław 1:3 (25:16, 18:25, 20:25, 24:26)
2018-02-19: Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź (godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).