Trzecioligowiec zatrzymał Tottenham! Dramatyczna końcówka

Tottenham zremisował w 1/8 FA Cup z Rochdale 2:2. Ostatnia drużyna League One prowadziła po pierwszej połowie, wyrównującego gola strzelił nowy nabytek "Spurs", Lucas. W 88. minucie Harry Kane dał prowadzenie gościom, ale w doliczonym czasie gry Rochdale wyrównało. By wyłonić zwycięzce będzie potrzebny drugi mecz.

Wydawało się, że starcie z trzecioligowcem będzie dla Tottenhamu łatwe. Rochdale to ostatnia drużyna League One i główny kandydat do spadku. W poprzedniej rundzie wyeliminował Millwall. "Spurs" z problemami, ale poradzili sobie z Newport.

Mauricio Pochettino dał nieco odpocząć swoim gwiazdom, na ławce usiedli Kane oraz Dele Alli. Pierwszy raz w barwach Tottenhamu od początku zaczął nowy nabytek, Lucas. Mimo przewagi gości, po pierwszej połowie to Rochdale sensacyjnie prowadziło. Ekipę trzecioligowca na prowadzenie wyprowadził Ian Henderson.

Po przerwie wyrównał Lucas, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Tottenhamu. Z czasem na boisku pojawili się Alli, Erik Lamela oraz Kane. Goście tworzyli kolejne sytuacje, drugi mecz był im bardzo nie na rękę. W 88. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla gości. Szansę wykorzystał Kane i wydawało się, że Tottenham prowadzenia już nie odda. Rochdale grało jednak do końca i w jednej z ostatnich akcji spotkania remis zapewnił Steven Davies. W takim przypadku potrzebny będzie drugi mecz.

Rochdale - Tottenham 2:2 (1:0)

Bramki: Henderson 45, Davies 90+3 - Lucas 59, Kane 88-karny

Rochdale: Lillis - McGahey, McNulty (Inman 89') , Delaney - Rafferty, Cannon, Camps, Kitching, Done - Henderson, Humphrys (Davies 75')

Tottenham: Vorm - Trippier, Foyth, Alderweireld, Rose - Wanyama, Winks (Lamela 62') - Sissoko, Son, Lucas (Alli 71') - Llorente (Kane 76')

Żółte kartki: Rafferty, Rathbone, McGahey - Alderweireld