Liga Mistrzów: Dwa gole i asysta Lewandowskiego! Bayern Monachium rozbił Turków

Bayern Monachium zrobił duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! W pierwszym meczu 1/8 finału rozbił Besiktas Stambuł 5:0. Robert Lewandowski strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Heynckes ostrzegał przed pierwszym gwizdkiem sędziego swoich piłkarzy, żeby nie lekceważyć rywali. - Oglądałem ich mecz z Lipskiem i byłem pod wrażeniem. (…) To żadna niespodzianka, że wygrali wszystkie trzy mecze na wyjeździe w grupie - stwierdził.

Kluczowe znaczenie dla przebiegu meczu miała 16. minuta, gdy Domagoj Vida sfaulował wychodzącego na wolną pozycję "Lewego". Sędzia pokazał środkowemu obrońcy czerwoną kartkę! W tym momencie szanse gości na korzystny wynik zmalały prawie do zera. Wystarczyło przypomnieć, że monachijczycy wygrali sześć ostatnich meczów Ligi Mistrzów, w których rywale mieli jednego zawodnika mniej...

Kibice doczekali się pierwszego gola dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 43. minucie Kingsley Coman "zakręcił" obrońcą na lewym skrzydle i zagrał do Davida Alaby, ale ten nie opanował piłki. Trafiła ona do Thomasa Muellera, który bez problemów pokonał bramkarza. Turcy reklamowali spalonego, lecz sędziowie byli niewzruszeni.

Niewiele brakowało, żeby tuż po wznowieniu gry, na listę strzelców wpisał się Lewandowski. W 50. minucie trafił z rzutu wolnego w słupek! Sto osiemdziesiąt sekund później było już 2:0. Polak zagrał piłkę na jedenasty metr do nadbiegającego Comana, który dopełnił formalności. Nie minął jeszcze kwadrans i gospodarze cieszyli się z trzeciego gola. Joshua Kimmich dośrodkował z prawej strony na bliższy słupek i Mueller tylko dołożył nogę.

Ostatnie słowo, a nawet dwa, należały do Lewandowskiego. W 79. minucie Polak pierwszy dopadł do piłki odbitej przez Fabriego po strzale Matsa Hummelsa z 25 metrów, po czym umieścił ją w siatce! Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry trafił po raz drugi, tym razem po podaniu Muellera. Dzięki temu "Lewy" ma w sumie 45 bramek w Lidze Mistrzów.

Rewanż zostanie rozegrany 14 marca w Stambule.

Bayern Monachium - Besiktas Stambuł 5:0 (1:0)

Bramki: Mueller 43, 66, Coman 53, Lewandowski 79, 88

Bayern Monachium: Sven Ulreich – Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, David Alaba – Thomas Mueller, Arturo Vidal (83. Corentin Tolisso), Javi Martinez, James Rodriguez (44. Arjen Robben), Kingsley Coman (79. Franck Ribery) – Robert Lewandowski

Besiktas Stambuł: Fabri – Adriano, Pepe, Domagoj Vida, Caner Erkin (69. Gokhan Gonul) – Atiba Hutchinson, Gary Medel (85. Tolgay Arslan) – Ricardo Quaresma, Talisca, Ryan Babel – Vagner Love (53. Dusko Tosić)

Żółte kartki: Lewandowski – Quaresma, Pepe, Tosić

Czerwona kartka: Vida (16, za faul)