Włosi zdecydowali się poddać mecz w dziewiątej partii przegrywając 3:7. Podobne zakończenie miała rywalizacja mistrzów olimpijskich z 2006, 2010 i 2014 roku Kanadyjczyków z Japończykami, kiedy ci drudzy poddali spotkanie przy stanie 4:8. Z kolei wicemistrzowie z Soczi Brytyjczycy wygrali z Norwegami 10:3.

 

Zacięty przebieg miało spotkanie gospodarzy ze Szwajcarami. Przed ostatnią partią był remis 7:7. W decydującym starciu punkt zdobyli Koreańczycy. W wieczornej serii meczów Szwajcaria zagra z USA, Norwegia z Włochami, a Japonia z Danią.

 

W Pjongczangu rywalizuje 10 drużyn, które najpierw grają ze sobą w systemie kołowym. Do decydującej fazy awansują cztery najlepsze zespoły.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.