SKA Chabarowsk jest nowicjuszem w najwyższej rosyjskiej klasie rozgrywkowej, a historyczny awans do Premier Ligi wywalczyło po barażach. Sezon 2017/2018 bardzo mocno zweryfikował jednak umiejętności piłkarzy z Kraju Chabarowskiego, którzy po dwudziestu kolejkach zajmują ostatnie, szesnaste miejsce w tabeli. Do dwunastego Dynama Moskwa, które jest na ostatniej premiowanej utrzymaniem lokacie, piłkarze beniaminka tracą aż 10 punktów. Do rozegrania zostało zaś tylko dziesięć kolejek...

Gracze SKA Chabarowsk nie mają łatwego życia w najwyższej klasie rozgrywkowej ze względu na odległość jaka dzieli ich od innych miast, w których mieszczą się siedziby rosyjskich klubów. Najbliżej mają do Jekaterynburga, który leży... 6500 kilometrów od Chabarowska. Najdalej do Sankt Petersburga - 8755 kilometrów. Oznacza to, że co dwa tygodnie muszą udać się w podróż, podczas której zmieniają strefę czasową...

11 marca o męczarniach w drodze na mecz będzie mógł przekonać się Łukasz Sekulski, który został nowym zawodnikiem SKA. Wtedy beniaminek rozegra pierwszy wyjazdowy, wiosenny mecz w Premier Lidze. Szansę na debiut "Seki" będzie miał tydzień wcześniej, gdy ekipa z Dalekiego Wschodu podejmie przed własną publicznością FK Tosno.

O przenosinach Sekulskiego z Białegostoku do Chabarowska poinformowała na swojej stronie internetowej Jagiellonia, w której zawodnik występował od 2015 roku, gdy przeniósł się na Białostocczyznę ze Stali Stalowa Wola. W żółto-czerwonych barwach rozegrał 34 spotkania (11 od pierwszej minuty), w których strzelił sześć goli, do których dołożył cztery asysty. 20 z tych meczów miało miejsce już w obecnym sezonie. 27-letni napastnik podpisał z SKA półtoraroczny kontrakt.

- Trochę szkoda, bo nie dokończę projektu i nie zrealizuję marzeń, które zakładały sięgnięcie po mistrzostwo Polski z Jagiellonią (...) Był taki moment, że wydawało się, że nawet jeśli opuszczę Jagiellonię, to zostanę w ekstraklasie. Później jednak pomyślałem, że już mam trochę lat i może to dobry moment, żeby spróbować swoich sił za granicą - powiedział Sekulski w rozmowie z oficjalną stroną Jagiellonii.

 

Transmisje spotkań ligi rosyjskiej na sportowych antenach Polsatu.