Pjongczang 2018: Niedźwiedzki poza finałem wyścigu ze startu wspólnego

Konrad Niedźwiedzki nie awansował do sobotniego finału olimpijskiego wyścigu ze startu wspólnego w Pjongczangu. Rywalizacja panczenistów o medale rozpocznie się o godz. 14.

W drugim biegu półfinałowym Niedźwiedzki został sklasyfikowany na 10. pozycji; awans wywalczyło ośmiu łyżwiarzy. Polak zdobył 1 pkt na pierwszej lotnej premii (trzecia lokata), ale ten bonus nie wystarczył, by się znaleźć w finale. Biegi półfinałowe wygrali Austriak Linus Heidegger i Nowozelandczyk Peter Michael.

O godz. 13.30 rozpocznie się finał kobiet, z udziałem m.in. Luizy Złotkowskiej i 46-letniej Niemki Claudii Pechstein. W półfinale odpadła zaś druga z polskich panczenistek Magdalena Czyszczoń.

Zawody ze startu wspólnego rozgrywane są na dystansie 16 okrążeń. Najlepsi otrzymują 60, 40, 20 pkt. Z kolei po 4., 8. i 12. rundzie są tzw. sprinty; zdobywa się odpowiednio 5, 3, 1 pkt.