Wiśniowski drugi w jednoetapowym wyścigu Omloop Het Nieuwsblad

Łukasz Wiśniowski z grupy Sky zajął drugie miejsce w jednoetapowym wyścigu kolarskim Omloop Het Nieuwsblad w Belgii zaliczanym do cyklu World Tour. To największy sukces tego zawodnika w karierze. Zwyciężył Duńczyk Michael Valgren z zespołu Astana.

Trasa otwierającego sezon belgijskich klasyków po bruku liczyła 196 km i prowadziła z Gandawy do Meerbeke koło Ninove.

26-letni Valgren zaatakował na dwa kilometry przed metą z 12-osobowej grupy czołowej. Zaskoczeni rywale zbyt późno przystąpili do pogoni i nie zdołali go doścignąć. Kontratakujący w międzyczasie zwycięzca tej imprezy sprzed sześciu lat Belg Sep Vanmarcke (Education First) i Wiśniowski przyjechali na metę tuż przed peletonem, który wchłonął pozostałych uciekinierów na ostatnich metrach.

Pięć kolejnych miejsc za Duńczykiem i 26-letnim Polakiem zajęli kolarze z Belgii, piąty był mistrz świata z 2012 roku Philippe Gilbert (Quick Step).