LSK: Ważne zwycięstwo Trefla Proximy Kraków

W meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Trefl Proxima Kraków wygrał z drużyną Enea PTPS Piła 3:1. Poziom spotkania nie zachwycił, a podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego zdobyły ważne punkty w starciu z wyżej notowanym rywalem.

W pierwszym secie jedynie na początku oglądaliśmy wyrównaną walkę (4:4). Później obie ekipy zaczęły popełniać proste błędy – gospodynie mniej, dzięki czemu wypracowały sobie przewagę (15:10), którą pozwoliła utrzymać seria dobrych bloków Sarah Clement (19:13). W końcówce gospodynie kontrolowały sytuację, a dwa ostatnie punkty wywalczyła Ewelina Brzezińska (25:17).

Druga partia również nie dostarczyła wielkich emocji, tym razem jednak dominowały przyjezdne. Uzyskały przewagę już na początku (1:4), krakowianki odrobiły straty (7:7), siatkarki PTPS znów jednak odskoczyły przy zagrywkach Karoliny Różyckiej (7:11). Gospodynie popełniały błędy, ułatwiając zadanie rywalkom. W końcówce pilanki popisały się serią pięciu wygranych akcji (14:23), która rozstrzygnęła losy tej partii. Pomyłka Darii Paszek w ataku zakończyła seta (16:25).

Set numer trzy był zdecydowanie bardziej wyrównany (9:9, 13:13). Później minimalną przewagę utrzymywały gospodynie, ale gdy Rebecca Pavan pomyliła się w ataku, to przyjezdne wyszły na prowadzenie (20:21). Kanadyjska atakująca naprawiła ten błąd, chwilę później doprowadziła do wyrównania; skuteczny blok, następnie atak Justyny Łukasik dały krakowiankom piłkę setową (24:22), a Pavan ustaliła wynik partii na 25:23.

Czwarta odsłona rozpoczęła się po myśli siatkarek Trefla Proximy (6:2, 11:6). Przyjezdne nie rezygnowały: wygrały pięć akcji z rzędu, odrobiły straty (11:11), a później, po serii skutecznych bloków uzyskały nawet przewagę (15:19). Końcówka należała jednak do krakowianek. Blokiem punktowała Clement, w ataku skutecznie prezentowała się Paszek (24:23), a kolejny skuteczny blok, tym razem zapisany na konto Pavan, zakończył ten mecz (25:23). MVP: Klaudia Kulig.

Trefl Proxima Kraków – Enea PTPS Piła 3:1 (25:17, 16:25, 25:23, 25:23)

Trefl Proxima:
Daria Paszek, Sarah Clement, Rebecca Pavan, Ewelina Brzezińska, Justyna Łukasik, Zsuzsanna Talas – Klaudia Kulig (libero) oraz Paula Słonecka, Aleksandra Szymańska, Adrianna Budzoń.
Enea PTPS:
Agata Babicz, Dajana Boskovic, Oliwia Urban, Anna Stencel, Jelena Trnic, Dorota Wilk – Justyna Łysiak (libero) oraz Żaneta Baran, Anita Kwiatkowska, Karolina Różycka, Anna Pawłowska (liero), Emilia Szubert.

Wyniki pozostałych meczów 19. kolejki LSK:

2018-02-24: Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:23, 15:25, 18:25, 26:28)
2018-02-24: MKS Dąbrowa Górnicza – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (25:20, 25:22, 10:25, 8:25, 11:15)
2018-02-24: Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:16)
2018-02-24: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)
2018-02-25: Poli Budowlani Toruń – Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:15)
2018-02-26: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała (18.00; transmisja – Polsat Sport).