Pjongczang 2018: Utytułowany Kuske zakończył karierę

39-letni niemiecki bobsleista Kevin Kuske, po zdobyciu szóstego medalu olimpijskiego, ogłosił zakończenie kariery. W niedzielę w Pjongczangu zdobył srebro w zawodach czwórek i tym samym został najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tym sporcie.

- Teraz to już definitywnie koniec - stwierdził Kuske, który po rozczarowującym występie w Soczi (ani razu nie był na podium) zapowiadał rozstanie z bobslejami.

W niedzielę załoga Niemiec II, w składzie Nico Walther, Kuske, Alexander Roediger, Eric Franke, zajęła drugie miejsce ex aequo z Koreańczykami. Zwyciężyli Niemcy I (pilot Francesco Friedrich). Polska czwórka, z pilotem Mateuszem Lutym, zajęła 13. miejsce.

Kuske ma w dorobku cztery złote i dwa srebrne medale igrzysk - w rywalizacji dwójek i czwórek; pierwszy tytuł mistrza olimpijskiego wywalczył w 2002 roku. W klasyfikacji wszech czasów wyprzedził rodaka Andre Langego (4-1-0).

- Andre jest nadal najlepszym pilotem wszech czasów - ocenił Kuske występy 44-letniego Langego, który zakończył karierę po Vancouver (2010).

W historii niemieckiego sportu więcej medali igrzysk mają panczenistka Claudia Pechstein - 9 (5-2-2) oraz biatloniści Ricco Gross - 8 (4-3-1) i Sven Fischer - 8 (4-2-2).