Podwójna parada z kosmosu! Bramkarz Sparty Rotterdam bronił na plecach

W sobotnim meczu 25. kolejki Eredivisie pomiędzy AZ Alkmaar a Spartą Rotterdam doszło do niesamowitej sytuacji. Bramkarz gości Jannik Huth popisał się podwójną paradą, ratując swój zespół przed stratą bramki!

Starcie tych dwóch drużyn zakończyło się wynikiem 2:1, a bramkę dającą gospodarzom zwycięstwo, w 86. minucie strzelił Oussama Idrissi. Jednak jedenaście minut wcześniej doszło do niesamowitej interwencji bramkarza Sparty Rotterdam.

Drużyna Alkmaar wywalczyła rzut rożny. Piłka została bezpośrednio dośrodkowana w pole karne gości i jako pierwszy dopadł do niej Jahanbakhsh, który oddał niebezpieczny strzał głową. Huth z trudem sparował futbolówkę przed siebie, a dobić ją spróbował napastnik Sparty - Weghorst. Huth nie zdążył podnieść się z pleców po poprzedniej interwencji i leżąc w bramce odbił strzał z linii bramkowej nogą.

Piłkarze Alkmaar byli pewni, że piłka znalazła się w bramce, jednak sędzia podjął prawidłową decyzję nie używając gwizdka.

Niesamowita parada bramkarza Sparty Rotterdam w zamieszczonym materiale wideo.