Drużynę Chemika Police – siatkarskich mistrzyń Polski we wtorkowym meczu poprowadzi nowy trener, Włoch Marcello Abbondanza. Zastąpił on na ławce trenerskiej Jakuba Głuszaka. Policki klub zezwolił nowemu szkoleniowcowi na kontynuowanie pracy z reprezentacją Kanady.

 

Policzanki rozegrają ostatnie spotkanie grupowe w ramach Ligi Mistrzyń. Jako gospodynie podejmą w Koszalinie serbską Vizurę Ruma. W pierwszym meczu w Rumie pewnie wygrały 3:0 i są także zdecydowanymi faworytkami rewanżu.

 

Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy czterech grup i dwie (a może nawet trzy) drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Wszystko zależy od tego, kto będzie organizatorem turnieju Final Four. Jeśli będzie to któryś z zespołów z najlepszej szóstki, to zwolni się miejsce dla ekipy, która będzie miała trzeci wynik wśród tych z drugiego miejsca.

 

Policzanki w pierwszej kolejności muszą pokonać w Koszalinie mistrza Serbii Vizurę Ruma za pełną pulę, a potem liczyć na potknięcia drużyn z Zurychu i Novary. Szwajcarki i Włoszki, plasujące się obecnie na pozycjach wiceliderów swoich grup, mają w tej chwili lepszy bilans od policzanek.

 

Chemik po pięciu kolejkach ma na koncie 8 pkt. I nie może już wyprzedzić żadnej z dwóch najlepszych drużyn grupy D, gdzie prowadzi VikifBank Stambuł przed Galatasaray. Ma jednak szansę na lepszy bilans od zajmujących drugie miejsce w grupie A – Volero Zurich (10 pkt) i z grupy B – Igor Novara (11 pkt).

 

Transmisja meczu Chemik Police - Vizura Ruma w Polsacie Sport od godziny 17:55.