Bolt poinformował, że we wtorek o 9:00 ujawni z kim podpisał kontrakt i w jakim klubie zagra. Wielu wydawało się, że zagra w Mamelodi Sundowns z Republiki Południowej Afryki. Był to jednak błędny trop. Jamajczyk zagra w drużynie Soccer Aid, czyli brytyjskiej fundacji powiązanej z Unicef.

 

Były lekkoatleta ma być gwiazdą meczu charytatywnego, który odbędzie się właśnie na Old Trafford już 10 czerwca. Jedenastka drużyny Soccer Aid, której kapitanem ma być Bolt zmierzy się z Anglią. Tę zaś skompletuje znany piosenkarz Robbie Wiliams. W meczu po obu stronach ma nie zabraknąć znanych na całym świecie piłkarzy, piosenkarzy, aktorów i celebrytów. Celem tej rywalizacji jest pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa biednym dzieciom.

 

 

Jamajczyk miał zaplanowane w marcu treningi z Borussią Dortmund. Nie wiadomo, czy do nich dojdzie. Rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m najchętniej zostałby zawodnikiem Manchesteru United. Na razie musi jednak zadowolić się graniem na Old Trafford w charytatywnym meczu.