Liga Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Arkas Izmir. Transmisja w Polsacie Sport

Kędzierzynianie powinni wygrać z turecką ekipą za trzy punkty, aby być pewnym pierwszego miejsca w grupie. Nie powinno to być zadaniem trudnym zaważywszy na fakt, że Arkas nie wygrał jeszcze żadnego meczu, a pierwszy pojedynek z ZAKSĄ przed własną publicznością przegrał w trzech setach. Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Arkas Izmir w Polsacie Sport.

Dystans dzielący ZAKSĘ z drugim Trentino jest niewielki. Obie drużyny mają taki sam dorobek punktowy, ale to podopieczni trenera Andrei Gardiniego mogą pochawalić się lepszym bilansem setów. Żeby awansować z pierwszego miejsca Kędzierzynianie muszą dopełnić formalności i wygrać z wicemistrzami Turcji.

Pierwsze starcie z Arkasem Izmir poszło po myśli mistrzów Polski - to był pierwszy mecz w tej fazie rozgrywek, a do triumfu siatkarzom z Kędzierzyna wystarczyły regulaminowe trzy sety. Od tego spotkania minęły trzy miesiące, a polski zespół podchodzi do tego pojedynku w roli faworyta. Na pewno nie wystąpi Sam Deroo, który leczy uraz odniesiony w spotkaniu ligowym z Cuprum Lublin. W jego miejscu na skrzydłach zagrają Rafał Szymura i Rafał Buszek.

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Arkas Izmir od 17:55 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.