Środkowy obrońca w tym sezonie zagrał w jednym meczu Lazio w Serie A - w końcówce październikowego spotkania z Sassuolo. W przeszłości grał częściej w rzymskim klubie. Występował również m.in. w Spartaku Moskwa i Sportingu Lizbona.

 

"Pozyskaliśmy doświadczonego obrońcę o wysokich umiejętnościach. Jego przydomek "Ściana" nie jest przypadkowy - to twardo, zdecydowanie grający zawodnik. Kluby i ligi, w jakich występował, pokazują, że prezentuje dobry poziom. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się sprowadzić piłkarza, który pomoże nam w realizacji celów sportowych" - powiedział o Mauricio cytowany na oficjalnej stronie klubu dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

 

Dzień wcześniej piłkarzem Legii został portugalski pomocnik Cafu. 25-letni piłkarz, występujący ostatnio we francuskim FC Metz, został wypożyczony na półtora roku z opcją pierwokupu.

 

Zimą Legię wzmocnili również Chorwat Domagoj Antolic, Amerykanin Brian Iloski, Mikołaj Kwietniewski, Łotysz Vjaceslavs Kudrjavcevs, Luksemburczyk Chris Philipps, Francuz William Remy, Chorwat brazylijskiego pochodzenia Eduardo da Silva i Czarnogórzec Marko Vesovic.