Ligue 1: "Polski" mecz bez Polaków. Zwycięstwo Monaco

Starcie AS Monaco z Girondins Bordeaux mogło być w teorii polskim meczem, zawodnikami obu zespołów są przecież Polacy, ale okazało się, że na boisko nie wybiegł żaden z naszych zawodników. Monaco pokonało Bordeaux 2:1 i umocniło się na pozycji wicelidera Ligue 1.

Igor Lewczuk nie znalazł się w kadrze Bordeaux z powodu kontuzji kolana, Kamil Glik pauzował z kolei za żółte kartki i był to pierwszy mecz Monaco w tym sezonie, w którym Polak nie zagrał. W 27 poprzednich 30-latek nie opuścił nawet minuty.

Wynik meczu w 32. minucie otworzył Valentin Vida, któremu z prawego skrzydła asystował Youssouf Sabaly. W ostatniej minucie pierwszej połowy wyrównał natomiast Stevan Jovetić, którego w uliczkę wypuścił znakomicie Thomas Lemar. O zwycięstwie Monaco w 69. minucie przesądził Rony Lopes. Portugalczyka podaniem spod samej linii końcowej obsłużył Djibril Sidibe.

Monaco zajmuje drugie miejsce w Ligue z 60 punktami na koncie i oczkiem straty do PSG.

AS Monaco - Girondins Bordeaux 2:1 (1:1)

Bramki: Jovetić 45, Lopes 69 - Vada 32. Sędzia: Ruddy Buquet.

Monaco: Danijel Subasić - Djibril Sidibe, Andrea Raggi, Jemerson, Jorge - Fabinho, Joao Moutinho - Rachid Ghezzal (64' Keita Balde), Rony Lopes (81' Youri Tielemans), Thomas Lemar - Stevan Jovetić (90+1' Kevin N'Doram).

Bordeaux: Benoit Costil - Youssouf Sabaly, Paul Baysse, Pablo (32' Jules Kounde), Maxime Poundje - Jaroslav Plasil, Lukas Lerager - Francois Kamano (64' Zaydou Youssouf), Valentin Vada (77' Gaetan Laborde), Nicolas de Preville - Martin Braithwaite.

Żółta kartka: Youssouf.