Nice 1 Liga: Piątkowski show w Legnicy! Miedź lepsza od Odry

Po raz kolejny starcie Miedzi Legnica z Odrą Opole przyniosło mnóstwo emocji i bramek. I podobnie jak w sierpniowym starciu w Opolu, legniczanie okazali się o dwie bramki lepsi, wygrywając tym razem przed własną publicznością 3:1. Dwie bramki na inaugurację Nice 1 Ligi w 2018 roku zdobył sprowadzony z Wisły Płock Mateusz Piątkowski.

Piłkarze wrócili na pierwszoligowe boiska po 96 dniach zimowej przerwy, w trakcie której zarówno w Opolu, jak i w Legnicy nie próżnowano. Goście prowadzeni przez Mirosława Smyłę wyszli jednak na murawę bez sprowadzonych zimą Ledeckiego, Boneckiego czy Czyżyckiego. U gospodarzy zobaczyliśmy z kolei ściągniętych do Miedzi Petteri Forsella czy Mateusza Piątkowskiego i właśnie ci gracze zrobili w pierwszej połowie różnicę.

Fiński syn marnotrawny, który wrócił do Legnicy po kilku miesiącach, w 24. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Piaseckiego, który zdobył pierwszą bramkę w 2018 roku w Nice 1 Lidze. Z kolei Piątkowski już dwie minuty później sprawił, że na tablicy wyników było 2:0. Napastnik sprowadzony z Wisły Płock wykorzystał to, że Mateusz Bodzioch nie przeciął podania od Omara Santany i strzałem między nogami Mateusza Kuchty trafił do siatki.

Opolanie szybko otrząsnęli się po dwóch ciosach i za sprawą Szymona Skrzypczaka mogli błyskawicznie strzelić gola kontaktowego. Wolej napastnika minimalnie minął jednak słupek. Celny był już sytuacyjny strzał Vaclava Cverny po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, który z bliskiej odległości pokonał Łukasza Sapelę. Bramkarz Miedzi jeszcze przed przerwą uratował gospodarzy przed tym, by do szatni schodzili przy wyniku remisowym. I znowu bliski gola był Skrzypczak, ale ponownie musiał obejść się smakiem...

Dominik Nowak w przerwie musiał uspokoić nerwy swoich podopiecznych, bowiem na drugą połowę wyszli oni znakomicie zoragnizowani. Tym razem Odra nie miała okazji, by przedrzeć się pod bramkę Łukasza Sapeli, a bliżej zdobycia kolejnej bramki byli legniczanie. W 69. minucie za sprawą Piątkowskiego było już 3:1 - napastnik obrócił się z obrońcą na plecach w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem przy słupku zaskoczył Kuchtę. Więcej goli w piątkowy wieczór kibice już nie zobaczyli - tym samym Miedź zrównała się z Odrą punktami w pierwszoligowej tabeli.

Miedź Legnica - Odra Opole 3:1 (2:1)
Bramki: Piasecki (24'), Piątkowski (26', 69') - Cverna (43')

Miedź: Sapela - Zieliński, Bożić, Osyra, Adu Kwame, Santana (86' Augustyniak), Purzycki, Forsell, Marquitos (75' Mystkowski), Piasecki, Piątkowski (90+3' Idzik).
Odra: Kuchta - Winiarczyk, Cverna, Bodzioch, Peroński (71' Wepa), Trznadel, Nowak, Maćczak, Niziołek, Wodecki (78' Mikinić), Skrzypczak.