Walka o tytuł w Serie A na pewno rozstrzygnie się pomiędzy Napoli oraz Juventusem. Obecnie minimalnie w lepszej sytuacji są ci pierwsi, a do końca sezonu pozostało dwanaście kolejek. – Czujemy, że jesteśmy blisko spełnienia marzeń – mówi Zieliński, który 20 maja będzie obchodził urodziny. Tego samego dnia zaplanowana jest ostatnia kolejka w lidze włoskiej. – Od tego momentu wszystkie mecze musimy traktować jak dwanaście finałów, które należy wygrać. Moje urodziny? Będę świętował na stadionie po spotkaniu z Crotone, ale moim marzeniem jest świętować razem z całym miastem. Nie chciałbym usłyszeć „życzymy ci wszystkiego najlepszego”. Wolałbym zaśpiewać wspólnie z całym stadionem „Un giorno all’imporovviso” (pieśń kibiców Napoli przyp. red.). Juventus? Musimy skupić się przede wszystkim na sobie. Jeżeli będziemy grać tak jak potrafimy, to wygramy. Wygrywając wszystkie mecze do końca sezonu na pewno będziemy mistrzami. W ten sposób nie będzie problemu, aby nasze marzenia stały się realne – przyznał Polak.

 

 
Już w najbliższy weekend kibiców czekają spore emocje w rozgrywkach Serie A, bowiem czołowa ósemka w tabeli będzie rozgrywać między sobą spotkania. Napoli zmierzy się u siebie z AS Roma. – Spodziewamy się podrażnionej Romy, która po dwóch porażkach z rzędu przyjedzie do Neapolu po zwycięstwo. Roma to zawsze Roma, ale jeżeli my zagramy tak jak umiemy, to wygramy. Sarri powiedział nam, abyśmy skupili się wyłącznie na tym meczu. Oni będą chcieli się zrewanżować. My gramy teraz raz w tygodniu i mamy więcej czasu na przygotowania, toteż jesteśmy świeżsi – rzekł były piłkarz Empoli.

Na koniec kadrowicz Adama Nawałki wypowiedział się na temat porównania go przez Mauricio Sarriego do Kevina De Bruyne z Manchesteru City. – Ostatnio dojrzałem jako piłkarz, ale wciąż stać mnie na więcej, o czym wszyscy wiedzą. Jestem porównywany do De Bruyne? On jest mistrzem. To jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w ostatnich latach. To miłe, że mnie do niego porównują, ale w tym momencie jest lepszy ode mnie. W każdym razie mam potencjał, aby stać się mistrzem i mam nadzieję, że tak się niedługo stanie. Teraz jednak myślę o pracy i zwiększaniu umiejętności każdego dnia. Przykładowo muszę stać się bardziej cwany i agresywny na boisku. Nie muszę szukać daleko, aby znaleźć inspirację. W Napoli jest Hamsik, którego obserwuję na każdym treningu i chciałbym być taki jak on – skwitował reprezentant Biało-Czerwonych.