Nice 1 Liga: Kontrowersyjny karny rozstrzygnął mecz w Bielsku-Białej

W spotkaniu 20. kolejki Nice 1 Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało ze Stomilem Olsztyn 1:0. Jedyna bramka dla gospodarzy została zdobyta w 90. minucie po rzucie karnym podyktowanym w kontrowersyjnych okolicznościach.

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom zbyt wielu wrażeń. Obie ekipy stworzyły kilka sytuacji podbramkowych, które były jedynie przerywnikami dla nudnej gry. W 8. minucie Miłosz Kozak w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczką, w 27. minucie bramkarz Podbeskidzia zażegnał niebezpieczeństwo po akcji Grzegorza Lecha i Artura Siemaszko.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu tego widowiska. Dopiero po 60. minucie gra nieco się ożywiła, szczególnie za sprawą gospodarzy. Podopieczni trenera Adama Noconia próbowali zaskoczyć bramkarza rywali strzałami z dystansu; z kolei w 77. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Valerijs Sabala, a piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W 89. minucie arbiter Sebastian Jarzębak dopatrzył się dotknięcia piłki ręką w polu karnym przez Wiktora Biedrzyckiego i – mimo gorączkowych protestów piłkarzy z Olsztyna – podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Sabala nie zmarnował tej szansy, pewnym strzałem pokonał Michała Leszczyńskiego i zdobył jedyną bramkę meczu.

W ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie gry piłki ręką w polu karnym dotknął Kamil Wiktorski, sędzia tym razem jednak nie zdecydował się na podyktowanie karnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

Bramka: Valerijs Sabala ('90–karny)

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Mavroudís Bougaḯdis, Mariusz Malec, Paweł Oleksy - Miłosz Kozak (78. Damian Chmiel), Guga Palawandiszwili (90. Kamil Wiktorski), Adrian Rakowski, Dimityr Ilijew (66. Kacper Kostorz), Łukasz Sierpina - Valerijs Sabala

Stomil: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Tomasz Wełnicki, Jakub Mosakowski (90. Remigiusz Szywacz) - Marcel Ziemann, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (79. Dani Ramírez), Piotr Głowacki (74. Tomasz Zahorski) - Artur Siemaszko

Żółte kartki: Guga Palawandiszwili (Podbeskidzie), Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Paweł Głowacki (Stomil).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 3 357.