Powrót Milika! Klęska Napoli...

Napoli przegrało u siebie z Romą 2:4 w 27. kolejce Serie A. Piotr Zieliński opuścił boisko 65. minucie, Łukasz Skorupski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a najważniejszym wydarzeniem dla Polaków był bez wątpienia powrót Arkadiusza Milika. Ponadto warto odnotować, że dwie bramki zdobył Edin Dżeko.

Milik zmienił w 75. minucie Jorginho i tym samym wrócił na boisko po pięciu miesiącach przerwy. Nasz czołowy snajper więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie podczas ligowego meczu ze SPAL 2013. Polak kontuzji doznał w doliczonym czasie gry.

24-latek w sobotnim meczu z Romą po raz pierwszy od września znalazł się w kadrze meczowej Napoli. Do znamiennego powrotu doszło w 75. minucie, kiedy Polak zmienił Jorginho. Niestety, Milik nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Jego zespół przegrywał już 1:3, a w 79. minucie rzymianie podwyższyli wynik spotkania na 1:4.

Niczego spektakularnego nie dokonał także Zieliński, który rozpoczął mecz z Romą w podstawowym składzie, ale w 75. minucie ustąpił miejsca Markowi Hamsikowi.

Roma zajmuje obecnie trzecie miejsce w Serie A, Napoli jest pierwsze, ale Juventus traci doń już tylko punkt.

Napoli - Roma 2:4 (1:2)

Bramki: Insigne 6, Mertens 92 - Under 7, Dżeko 26, 73, Perotti 79. Sędzia: Davide Massa.

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Allan, Jorginho (75' Arkadiusz Milik), Piotr Zieliński (65' Marek Hamsik) - Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne.

Roma: Alisson - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Radja Nainggolan, Daniele De Rossi (88' Stephan El Shaarawy), Kevin Strootman - Cengiz Under (72' Gerson), Edin Dżeko, Diego Perotti (80' Lorenzo Pellegrini).

Żółte kartki: Mertens - Fazio, Dżeko.