Od dawna mówi się o wymianie Karima Benzemy na innego snajpera ze światowego topu. Portal z Półwyspu Iberyjskiego "Diario Gol" donosi, że prezydent stołecznego klubu poważnie bierze pod uwagę pozbycie się francuskiego napastnika. Jego miejsce w ekipie z Santiago Bernabeu miałby zająć ktoś z dwójki - Robert Lewandowski lub Harry Kane. Anglik jest o pięć lat młodszy od kapitana reprezentacji Polski, a to wiąże z tym, że za gwiazdę Tottenhamu trzeba byłoby więcej zapłacić.

 

Ronaldo idealnego partnera dla siebie widzi właśnie w Lewandowskim. Najsłynniejszy gracz Realu, jak twierdzą media, jest zdania, że pozyskanie Polaka przyniosłoby więcej korzyści zespołowi. Ponadto Portugalczyk w razie sprowadzenia do stolicy Hiszpanii Kane'a obawia się o swoją pozycję w drużynie. CR7 sądzi, że Anglik po przyjściu do ekipy prowadzonej przez Zinedine'a Zidane'a mógłby go przyćmić.

 

Real wciąż jest aktualnym mistrzem Hiszpanii, ale ma minimalne szanse na obronę tytuły. Po 26. kolejkach z dorobkiem 51 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli La Liga. Do prowadzącej Barcelony traci aż 15 "oczek".