Legia wygrywa z Lechem po kontrowersyjnym rzucie karnym!

Mecze Legia - Lech zawsze elektryzowały polskich fanów i nie inaczej było w niedzielny wieczór 4 marca 2018 roku! Mistrz Polski prowadził już od 2. minuty po golu Marko Vesovicia, ale po przerwie wyrównał Christian Gytkjaer. Decydujący cios zadał w 85. minucie Michał Kucharczyk z rzutu karnego. Karnego, który został podyktowany po przypadkowym... i mikroskopijnym zagraniu ręką Wołodymyra Kostewycza. Legia zrównała się punktami z Jagiellonią i oddaliła się od Lecha na pięć punktów różnicy.

Oba zespoły przed tym meczem dzieliły w tabeli dwa punkty i goście mieli okazję na wyprzedzenie stołecznego zespołu. Jednak ostatnie wyjazdowe zwycięstwo „Kolejorz” odniósł 20 sierpnia pokonując Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już w drugiej minucie objęli prowadzenie. William Remy, którego trener Romeo Jozak przesunął z obrony do pomocy, popisał się świetnym podaniem. Inny zimowy nabytek mistrzów Polski Marko Vesovic znalazł się sam przed bramkarzem Lecha Jasminem Buricem i nie zmarnował tak doskonałej okazji.

Po kwadransie Lech otrząsnął się po stracie gola. Najpierw bliski pokonania bramkarza Legii był Mihai Radut, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeszcze groźniej główkował Christian Gytkjaer. W obu sytuacjach górą był Arkadiusz Malarz.

10 minut później bliski zaskoczenia Malarza był Radosław Majewski, który próbował dośrodkować z prawej strony boiska. Piłka jednak zmierzała do bramki i Malarz musiał przenieść ją nad poprzeczką. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Miroslav Radovic trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron tempo spotkania nieco spadło. Sytuacji bramkowych też było znaczenie mniej niż w pierwszej połowie. Przewagę miał Lech Poznań i efekt tego nastąpił w 63. minucie. Radut przy linii końcowej ograł Artura Jędrzejczyka, zgrał piłkę do środka, a do siatki trafił Gytkjaer.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bliski trafienia do bramki Lecha był Jarosław Niezgoda, który zmienił Eduardo da Silvę. Chwilę wcześniej dobrą sytuację zmarnował Michał Kucharczyk (zmienił Vesovica). W drużynie Lecha najlepsze wrażenie sprawiał natomiast Radut. To po dośrodkowaniach rumuńskiego pomocnika było najbardziej niebezpiecznie pod bramką Malarza. Groźny był też Majewski.

To jednak gospodarze objęli prowadzenie w końcówce spotkania. W 86. minucie Michał Kucharczyk zachował zimną krew i pewnie wykorzystał rzut karny. Sędzia Szymon Marciniak podyktował „jedenastkę” za zagranie ręką Wołodymyra Kostewycza. W doliczonym czasie gry bliski pokonania Malarza był Maciej Gajos. Jednak piłka po jego strzale odbiła się od "muru" i minęła bramkę.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Marko Vesovic (2), 1:1 Christian Gytkjaer (63), 2:1 Michał Kucharczyk (86-karny).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Eduardo da Silva, Krzysztof Mączyński, Inaki Astiz. Lech Poznań: Łukasz Trałka, Nikola Vujadinovic.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 22 892.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Marko Vesovic (61. Michał Kucharczyk), William Remy, Krzysztof Mączyński, Miroslav Radovic (80. Sebastian Szymański), Kasper Hamalainen - Eduardo da Silva (70. Jarosław Niezgoda).

Lech Poznań: Jasmin Buric - Robert Gumny, Rafał Janicki, Nikola Vujadinovic, Wołodymyr Kostewycz (87. Kamil Jóźwiak) - Mihai Radut (90. Tymoteusz Klupś), Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Maciej Gajos, Mario Situm - Christian Gytkjaer.

Relacja zakończona

KONIEC MECZU! Nie ma gola dla Lecha, a to oznacza, że Legia ma cenne trzy punkty!

Legia - Lech 2:1

Jeszcze rzut wolny dla Lecha z 17 metrów od bramki Malarza! Także kontrowersyjna decyzja sędziego.

Rzut wolny dla Lecha nie przyniósł zagrożenia. W odpowiedzi kontra Legii, ale Kucharczyk uderzył na wiwat.

Astiz leży długo na murawie po zderzeniu z Vujadinoviciem. Cztery minuty doliczone, minęła już minuta.

Tymczasem wprowadzony na boisko Sebastian Szymański zatrzymany przez Buricia! Lech wciąż przy życiu.

Lech ruszył bardzo mocno na bramkę Malarza. Na razie dużo chaosu, który może jeszcze przynieść korzyści gościom.

Legia prowadzi. Michał Kucharczyk!

Legia - Lech 1:1

Zagranie ręką Kostewycza... i rzut karny! Ale to nie powinna być jedenastka! Kontrowersyjna decyzja sędziego po przypadkowym zagraniu!

Radosław Majewski kopnął Roberta Gumnego w głowę. Nie dogadali się piłkarze Lecha przy próbie wybicia piłki. Gumny chwilę leżał, ale już się pozbierał.

81' Uspokoiła się gra na kilka minut... aż indywidualną akcję przeprowadził Majewski. Niesygnalizowany strzał pomocnika Lecha ładnie obronił Malarz.

Niezgoda fatalnie pudłuje po... doskonałym dośrodkowaniu Kucharczyka.

Kolejna żółta kartka, zaostrzył się mecz przy Łazienkowskiej 3. Tym razem ukarany Vujadinović. Po chwili strzela Majewski, ale spokojnie łapie Malarz.

Żółta kartka dla Trałki. Jest też druga zmiana w Legii ---> schodzi Eduardo, wchodzi Niezgoda.

No to nam się zaczął teraz mecz! Hamalainen zagrywa prostopadle do Kucharczyka, a ten na pełnej szybkości uderzył tuż obok słupka.

Poznaniacy chcą pójsć za ciosem! Majewski strzela pół metra obok słupka z około 20 metrów!

MAMY ODPOWIEDŹ LECHA! Świetna akcja Raduta, który dograł do pustej bramki Gytkjaerowi! Duńczyk strzela na 1:1!

Legia - Lech 1:0

Zmiana w Legii---> schodzi Vesović, wchodzi Kucharczyk.

I znowu Lech bliski nadziania się na kontrę rywala! Tym razem znowu zabrakło dokładnego ostatniego podania do Eduardo!

Koronkowa akcja Lecha... zakończyła się kontrą Legii! Ładnie rozrzucił Eduardo, później na pełnej w pole karne wpadł Hlousek, ale jego podanie wybite przez wracających obrońców!

Bardzo niebezpieczne wejście Trałki na nogi Radovicia w środku pola, ale nie ma kartki dla Lechity. Legia przygląda się poczynaniom Lecha, który próbuje coś wykreować.

Legia stara się opanować sytuację po nerwowym początku. Dośrodkowanie Radovicia bardzo nieudane.

Strzał Majewskiego blokuje Hlousek, uderzenie Situma przelatuje nad poprzeczką, mocny początek Lecha!

Bez zmian w obu drużynach, gramy!

Jesteśmy znowu na Łazienkowskiej! Już za chwilę początek drugiej połowy!

Wracamy za kilkanaście minut!

Ostatni gwizdek sędziego Marciniaka w pierwszej połowie!

Sprytny strzał Gajosa po dośrodkowaniu na bliższy słupek, ale równie dobrze broni Malarz.

Wracamy już do spraw czysto piłkarskich: Legia spokojnie rozgrywa piłkę, próbując przyspieszać co jakiś czas. Lech ogranicza się do desperackich prób wyprowadzenia kontry, które szybko palą na panewce.

Tymczasem polscy biegacze ze sztafety 4x400 metrów pobili rekord świata i zostali mistrzami świata w hali!!! SZOK!

W meczu Legii z Lechem bez zmian.

Poprzeczka i słupek po strzale głową Radovicia i to w jednej akcji! Ależ fart Lecha!

Strzał Hlouska pozostawiał duuużo do życzenia.

Centrostrzał Radosława Majewskiego z najwyższym trudem wybija Malarz.

Żółta kartka dla Jędrzejczyka, który bez zadnej przyczyny trafił ręką w twarz wyrzucającego aut Mario Situma. Kuriozalna sytuacja, która mogła nawet zakończyć się czerwoną kartką.

Po początkowym okresie przewagi Legionistów, teraz Lechici przejmują nieco inicjatywę. Goście mogli jednak nadziać się na kontrę, ale Hlousek za daleko wypuścił sobie piłkę.

Bardzo groźny strzał Raduta i Malarz wybija na rzut rożny! Po chwili kolejna genialna interwencja bramkarza Legii. Co on robi między słupkami?!

Zespół prowadzony przez Romeo Jozaka cały czas utrzymuje się przy piłce. Lech musi ratować się faulami.

Legia dominuje! Gospodarze cały czas w natarciu. Strzał Jędrzejczyka po dośrodkowaniu Mączyńskiego pewnie jednak obronił Burić.

Idealne prostopadłe podanie od Remyego przejął Vesovic i uderzył obok bezradnego Buricia. Szokujący początek!

I już pierwsza groźna akcja Legii kończy się golem! VESOVIĆ!

Legia - Lech 0:0

Zaczynamy! Przy piłce Lech.

Sędzią spotkania jest pan Szymon Marciniak, który prowadził spotkanie z 1 października 2017 wygrane przez Lecha 3:0.

Więcej kontuzjowanych graczy w ekipie z Poznania, w Legii nie ma jeszcze Mauricio, który dołączył do zespołu przed kilkoma dniami.

Lech jesienią przerwał złą passę z ostatnich lat - wygrał pierwsze spotkanie z Legią od ponad dwóch lat. Jak będzie dziś?

Już tylko pięć minut zostało do absolutnego hitu Ekstraklasy - mierzą się w końcu dwie drużyny, które w ostatnich pięciu sezonach wygrywały mistrzostwo Polski. W obecnej kampanii Legia jest na razie druga, Lech trzeci.

Garść statystyk przed spotkaniem:

Łukasz Jurkowski już jest na Łazienkowskiej, mimo tego, że jeszcze kilka godzin temu był w szpitalu!

A oto skład, jaki posyła dziś do boju Nenad Bjelica:

Napiętą atmosferę podgrzał już trener Romeo Jozak, który podał wyjściową jedenastkę Legii:

Witamy, witamy!!! Do meczu nieco ponad godzina, a my już rozgrzewamy się przed wielkimi emocjami!