Dudek to jeden z najlepiej rozpoznawanych polskich sportowców. Były bramkarz reprezentacji Polski, Feyenoordu, Liverpoolu i Realu Madryt nigdy nie stronił od wyzwań, więc postanowił podjąć się kolejnego. Słynący z tańca między słupkami golkiper już za kilka dni wystartuje w piekielnie ciężkim biegu terenowym.

Runmageddon to ekstremalny, wieloetapowy bieg z przeszkodami, który przyciąga w ostatnim czasie coraz więcej śmiałków. Saharyjska edycja odbędzie się w dniach 8-10 marca. Uczestnicy do wyboru będą mieli dwa stopnie trudności - 50 lub 100 kilometrów do przebiegnięcia po pustyni piaszczystej i kamienistej.

Oprócz przeszkód zapewnionych przez organizatorów uczestnicy zmierzą się z warunkami armosferycznymi. W dzień mogą spodziewać się temperatur ok. 25 stopni Celsjusza, a w nocy około 5 stopni.

"Udział w tym wieloetapowym ekstremalnym biegu pustynnym będzie – bez wątpienia – wspięciem się na kolejny poziom w rozwoju osobistym każdego uczestnika, poddaniem się nowym wyczerpującym próbom oraz pokonaniem jeszcze jednej bariery na ścieżce prowadzącej do przekonania, że niemożliwe jest możliwe" - napisano na oficjalnej stronie Runmageddon.com.