"Obserwowałem w ostatnim czasie bardzo wnikliwie Marcina. To niezawodny i w pełni przydatny dla zespołu piłkarz" - tak ocenił Kamińskiego nowy turecki trener drużyny Tayfun Korkut.

W Stuttgarcie Polak gra od czerwca 2016 roku.

W niedzielę jego drużyna, plasująca się na dziewiątym miejscu, pokonała w wyjazdowym spotkaniu "czerwoną latarnię" tabeli FC Koeln 3:2. Dwa gole dla gości strzelił doświadczony napastnik Mario Gomez. Pawła Olkowskiego nie było w kadrze gospodarzy, a obrońca VfB Marcin Kamiński wszedł na boisko na ostatnie sekundy, w doliczonym czasie gry.

26-letni Kamiński doznał 14 października 2017 roku kontuzji stawu skokowego (więzadło) w meczu z FC Koeln (2:1). Pauzował przez kilka tygodni i powrócił na boisko 8 grudnia, w przegranym spotkaniu przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 0:2.

Kamiński, wychowanek Aluminium Konin, regularnie był powoływany przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze reprezentacji w udanych dla Polski eliminacjach mistrzostw świata. W kadrze był rezerwowym, ale miał szansę gry w listopadowych konfrontacjach towarzyskich z Urugwajem i Meksykiem.