Zima odcisnęła piętno na stadionie w Bytowie. Prawdopodobnie murawa nie zostanie doprowadzona do odpowiedniego stanu przed meczem z GKS-em Tychy. Z tego powodu klub postanowił wystosować wniosek z prośbą o przełożenie meczu do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

"Utrzymująca się ujemna temperatura oraz duża pokrywa śniegu na trwale zespolona z trawą i dodatkowo bardzo głęboka zmarzlina nie rokuje optymistycznie mimo zapowiadanego ocieplenia pod koniec tygodnia" - napisano.

Pomysł ten nie podoba się jednak klubowi z Tychów. Poinformował o tym jego rzecznik Krzysztof Trzosek za pośrednictwem Twittera. "GKS Tychy nie zgadza się na przełożenie sobotniego meczu. Klub wysłał już stosowne pismo do PZPN" - napisał.

Na informację Drutexu-Bytovii klub odpowiedział również ze swojego oficjalnego konta na Twitterze. "Z kolei tyski klub - mając na uwadze korzystną prognozę pogody i dodatnie temperatury na najbliższe dni - nie widzi podstaw do przełożenia meczu. Takie stanowisko przedstawiliśmy w PZPN" - napisano.

Pierwsza kolejka Nice 1 Ligi po przerwie zimowej nie została w pełni rozegrana. Nie odbyły się trzy z dziewięciu spotkań (Chojniczanka – Raków Częstochowa, Puszcza Niepołomice – GKS Katowice, Drutex-Bytovia – Stal Mielec). Zaległy mecz ma również Stomil Olsztyn, który dwukrotnie podchodził do meczu z Wigrami Suwałki, lecz za każdym razem plany krzyżowała pogoda.