NBA: Memphis Grizzlies ponieśli czternastą porażkę z rzędu. Pogrążył ich Parker

W poniedziałek w lidze NBA 14. porażki z rzędu doznali koszykarze Memphis Grizzlies. Tym razem na wyjeździe ulegli San Antonio Spurs 98:100. Gospodarzy do triumfu poprowadził Tony Parker. Francuz zdobył 23 punkty trafiając 10 z 14 rzutów z gry.

W siedmiu poprzednich sezonach Grizzlies zawsze grali w fazie play off. Obecny cykl od początku jednak nie układał się po ich myśli. Tylko w 12 meczach zdołał wystąpić ich podstawowy rozgrywający Mike Conley, który z powodu przewlekłych problemów ze ścięgnem Achillesa w tym sezonie już nie zagra.

Ekipa z Memphis jest obecnie najsłabsza w lidze, jej bilans to 18 zwycięstw i 45 porażek.

Rozgrywki 2017/18 nie układają się także po myśli Spurs. Teksańczycy wciąż muszą sobie radzić beż największej gwiazdy Kawhiego Leonarda, który z powodu problemów z mięśniem uda zagrał tylko w dziewięciu meczach. "Ostrogi" przegrały osiem z poprzednich dziesięciu meczów i w oczy zajrzało im widmo braku awansu do play off. Ostatni raz w fazie pucharowej zabrakło ich w 1997 roku.

Słabych Grizzlies udało im się pokonać dzięki dobrej postawie w końcówce. W połowie ostatniej kwarty na tablicy wyników widniał remis. - W kluczowych momentach skupiliśmy się na obronie i to przyniosło efekt. Ten element wciąż wymaga poprawy, ale na razie najważniejsze jest to, że wygraliśmy - podkreślił trener Spurs Gregg Popovich.

Nieoczekiwanym bohaterem gospodarzy był Parker, który mecz zaczął na ławce rezerwowych. Kiedy w końcu pojawił się na parkiecie szybko złapał właściwy rytm. Nie zawodził również wtedy, gdy miało to największe znaczenie. W czwartej kwarcie w osiem minut zdobył osiem punktów. - To był po prostu stary dobry Tony - komplementował blisko 36-letniego kolegę Danny Green.

Wśród pokonanych wyróżnił się Hiszpan Marc Gasol - 23 punkty i 10 zbiórek.

Spurs (37-27) w tabeli Konferencji Zachodniej zajmują piąte miejsce. Od dziewiątych Los Angeles Clippers mają jednak tylko o trzy zwycięstwa więcej, a teraz czeka ich seria trzech ciężkich, wyjazdowych meczów z broniącymi tytułu Golden State Warriors, Oklahoma City Thunder i Houston Rockets.