LSK: Wielkie emocje na szczycie. ŁKS lepszy od Developresu

ŁKS Commercecon Łódź wygrał po zaciętym tie-breaku (25:20, 25:27, 22:25, 25:22, 15:13) z Developresem SkyRes Rzeszów w hitowym meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Oba zespoły stworzyły kapitalne widowisko i dostarczyły kibicom wielu emocji. Zdobyte dwa punkty pozwoliły łodziankom odskoczyć w tabeli trzeciemu Developresowi.

Starcie ŁKS-u i Developresu było niekwestionowanym hitem kolejki. W przypadku zwycięstwa rzeszowianki mogły zrównać się punktami z drugimi w tabeli łodziankami.

Początek meczu to pokaz gry w elemencie bloku obu zespołów. Rozpoczęła Jelena Blagojević zatrzymując atak z obiegnięcia Ewy Kwiatkowskiej. Chwilę później w ten sam sposób kolejny punkt zdobyła Monika Ptak w towarzystwie Anny Kaczmar. Między zespołami nawiązała się bardzo wyrównana walka. Łodzianki od stanu 13:12 wygrały cztery kolejne akcje i uzyskały trzypunktowe prowadzenie. Developres miał szansę na zdobycie kontaktowego punktu, lecz atak z przechodzącej piłki zablokowała Zuzanna Efimienko. Ostatni punkt dający zwycięstwo w premierowej odsłonie zdobyła Izabela Kowalińska, która od początku grała bardzo równo i była nie do zatrzymania.

Porażka podrażniła siatkarki z Rzeszowa. Drugą partię rozpoczęły od mocnego uderzenia i objęły prowadzenie 4:1. Nie potrwało to jednak długo. Już chwilę później łodzianki osiągnęły przewagę (14:13). Żadna z ekip nie dawała drugiej odskoczyć, a to zagwarantowało ogromne emocje w końcówce. Seta ponownie zakończyła Kowalińska, lecz tym razem na niekorzyść swojej drużyny. Sytuacja była dość kontrowersyjna, bowiem piłka po jej ataku wyszła na aut, ale mogła dotknąć rąk blokujących.

Gospodynie bardzo dobrze weszły w trzeciego seta (10:4). Przyjezdne nie zamierzały jednak złożyć broni i stopniowo odrabiały straty, doprowadziły do remisu (12:12), a potem wyszły na prowadzenie (15:14). Na przestój swoich podopiecznych zareagował Michał Masek, lecz na nic się to zdało. Łodzianki nie mogły znaleźć recepty na rozpędzoną ekipę Developresu i przegrały 22:25. Udało im się jednak odegrać w kolejnym secie i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, który okazał się kwintesencją całego spotkania.

W walce cios za cios lepsze okazały się łodzianki. Zdobyte dwa punkty pozwoliły im zwiększyć przewagę nad Developresem w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:20, 25:27, 22:25, 25:22, 15:13)

ŁKS Commercecon Łódź: Regiane Aparecida Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Deja McClendon, Lucie Muhlsteinova - Krystyna Strasz (libero) - Katarzyna Sielicka

Developres SkyRes Rzeszów: Jelena Blagojevic, Adela Helic, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska - Agata Sawicka (libero) - Julia Andruszko, Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Rabka

MVP: Izabela Kowalińska