PlusLiga: Wielki powrót Trefla. Zwycięski dreszczowiec w Gdańsku

Trefl Gdańsk pokonał Indykpol AZS Olsztyn po dreszczowcu 3:2 (17:25, 21:25, 25:22, 25:17, 16:14) w meczu 24. kolejki PlusLigi. To siódme zwycięstwo podopiecznych trenera Andrei Anastasiego z rzędu. Jeden punkt olsztynian minimalnie przybliżył ich do szóstego miejsca premiowanego awansem do fazy play-off.

Olsztynianie cały czas walczą o udział w play-offach, więc każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Do szóstego w tabeli Jastrzębskiego przed meczem brakowało im zaledwie trzech "oczek".

Bohaterem początku spotkania był Mateusz Mika. Najpierw popisał się skutecznym blokiem, a potem posłał rywalom asa serwisowego. Zdobycz gości otworzył mocnym atakiem Jan Hadrava. Ten sam zawodnik chwilę później zatrzymał atak Artura Szalpuka. Zespoły walczyły punkt za punkt do połowy seta. Później jedyną grającą drużyną była ekipa z Olsztyna, a to dało jej wysokie zwycięstwo 25:17. Bliźniaczo podobny był przebieg partii numer dwa. Olsztynianie co prawda nie prowadzili aż tak wysoko, jak we wcześniejszym secie, lecz bez najmniejszych problemów zanotowali zwycięstwo zapewniające im przynajmniej jeden punkt.

Przełom nastąpił przy stanie 17:17 trzeciej odsłony. Do głosu doszli gospodarze i przedłużyli losy spotkania. Napędzeni zwycięstwem podopieczni Andrei Anastasiego prowadzili grę od początku seta czwartego. Z piłki na piłkę przewaga gdańszczan rosła. Goście nie zdołali jej odrobić, czym skazali się na rozgrywanie tie-breaka.

Ten okazał się pokazem twardej, męskiej siatkówki. Kolejny kapitalny występ zaliczył Damian Schulz. Atakujący Trefla był nie do zatrzymania. W szeregach Indykpolu dały o sobie znać emocje, co poskutkowało żółtą kartką dla trenera. Na zmianie stron na minimalnym prowadzeniu (8:7) byli siatkarze Trefla. Jeden punkt okazał się wystarczającą zaliczką i gdańszczanie zapisali na swoim koncie siódme zwycięstwo z rzędu.

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (17:25, 21:25, 25:22, 25:17, 16:14)

Trefl Gdańsk: Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Tyler James Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk - Maciej Olenderek (libero) - Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Fabian Majcherski (libero), Daniel McDonnell

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł - Michał Żurek (libero) - Adrian Buchowski, Mateusz Kańczok, Łukasz Makowski, Daniel Pliński, Blake Scheerhoorn

MVP: Michał Kozłowski