Bohaterowie gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, która już 21 kwietnia odbędzie się w Częstochowie, są pewni siebie. Każdy z nich znajduje się w innym miejscu, ale dla każdego liczy się tylko jedno: zwycięstwo. Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) chce wygrać, by utrzymać pas mistrzyni świata, Mateusz Masternak chce wygrać, bo liczy, że to zapewni mu walkę o taki pas - podobnie jak Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO)  oraz Adam Balski (11-0, 8 KO). A mamy przecież także Tomasza Adamka (52-5, 30 KO), który jest w stanie dać kibicom jeszcze wiele emocji. 

 

Tomasz Adamek: Zapowiada się ciężka walka, a takie walki wnoszą coś do mojego repertuaru bokserskiego.

 

Ewa Brodnicka: W ringu będę miała amerykański luz. Będę kontrolować moją rywalkę, która będzie tańczyć, tak jak ja jej zagram

 

Mateusz Masternak: Nasz pierwszy pojedynek zakończył się moją porażką. Teraz zrobię wszystko, by to zmienić. Masternak zwycięża w rewanżu z Yourim Kalengą, a w następnym pojedynku zdobywa pas.

 

Adam Balski: Ostatnio to ja wylądowałem w szpitalu. Teraz to ja wyślę tam przeciwnika. "Felicita" doda mi skrzydeł, lecimy po kolejne zwycięstwo!

 

Robert Parzęczewski: Częstochowa to mój ring, moje miasto, moje podwórko.

 

Damian Jonak: Długo mnie nie było, będzie mocne uderzenie!

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

 

Walka wieczoru:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA

Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs TBA

 

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs TBA

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!