Liga Europy: Olympique lepszy od bezbarwnego Athleticu. Remis drużyny Kędziory

Olympique Marsylia pokonał Athletic Bilbao 3:1 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Francuzi kontrolowali mecz od początku do końca. Remis w 79. minucie uratowało Dynamo Kijów. Cały mecz w barwach ukraińskiego klubu rozegrał Tomasz Kędziora.

Mocnym akcentem rozpoczął Olympique Marsylia najciekawsze starcie spośród tych rozgrywanych o godzinie 21:05. Już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu Floriana Thauvina strzałem po ziemi piłkę do siatki wpakował Lucas Ocampos. Nie minął kwadrans, a Iago Herrerin ponownie wyjmował piłkę z bramki. Katastrofalny błąd popełniła formacja obronna, a bezlitośnie wykorzystał to Dimitri Payet. W doliczonym czasie pierwszej połowy nadzieję w piłkarzach Athleticu wzbudził Aritz Aduriz trafiając z rzutu karnego. Wynik nie odzwierciedlał tego, co działo się na boisku. Olympique kontrolował mecz od początku do samego końca. Przewagę piłkarzy z Francji udokumentował trzecim trafieniem strzelec premierowej bramki Ocampos.

Remisem zakończyło się spotkanie Lazio Rzym - Dynamo Kijów. Pełne 90 minut na boisku spędził Tomasz Kędziora. Jego drużyna otworzyła wynik w 53. minucie. Szybko jednak gospodarze wyszli na prowadzenie i utrzymali się na nim aż 79. minuty, kiedy to wyrównującego gola strzelił Junior Moraes.

W pozostałych meczach niemieckie RB Lipsk okazało się lepsze od Zenita St. Petersburg, a Sporting Lizbona pokonał Victorię Pilzno.

Olympique Marsylia - Athletic Bilbao 3:1 (2:1)
Bramki: Lucas Ocampos 1', 58', Dimitri Payet 14' - Aritz Aduriz 45+2' (k)

Lazio Rzym - Dynamo Kijów 2:2 (0:0)
Bramki: Ciro Immobile 54', Felipe Anderson 62' - Viktor Tsygankov 52', Junior Moraes 79'

RB Lipsk - Zenit St. Petersburg 2:1 (0:0)
Bramki: Bruma 56', Timo Werner 77' - Domenico Criscito 86'

Sporting Lizbona - Viktoria Pilzno 2:0 (1:0)
Bramki: Fredy Montero 45+1', Fredy Montero 49'