MŚ w łyżwiarskim wieloboju: Pięcioro Polaków wystąpi w Amsterdamie

Pięcioro polskich łyżwiarzy szybkich: Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański wystąpi w dniach 9-11 marca w wielobojowych mistrzostwach świata w Amsterdamie.

Rok temu kadra biało-czerwonych na zawody w norweskim Hamar była identyczna, chociaż w ostatniej chwili dołączył jeszcze Adrian Wielgat w miejsce wycofanych reprezentantów Francji.

Panczenistki rywalizować będą na dystansach 500, 1500, 3000 i 5000 m, a panczeniści - 500, 1500, 5000 i 10 000 m.

Do biegów na najdłuższych dystansach zakwalifikuje się po osiem łyżwiarek i łyżwiarzy.

W Hamar Czerwonka zajęła siódme miejsce, a pozostali reprezentanci Polski uplasowali się w drugiej dziesiątce. Złote medale wywalczyli Holendrzy Ireen Wuest i Sven Kramer. Dla Kramera to był dziewiąty tytuł w karierze; Wuest wygrała po raz szósty.

Sezon w łyżwiarstwie szybkim zakończy się w dniach 17-18 marca w Mińsku finałowymi zawodami Pucharu Świata.