W półfinałach najlepszy po sezonie zasadniczym GKS Tychy zmierzy się z czwartym Podhalem, a drugi w tabeli GKS Katowice z trzecią Cracovią. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw, a obydwa śląskie kluby będą miały atut własnego lodowiska w ewentualnym siódmym spotkaniu.

Tyszanie w ćwierćfinale pokonali Polonię Bytom 4-0, a katowiczanie Orlika Opole również 4-0. Cracovia potrzebowała sześciu spotkań, aby wykazać swoją wyższość nad Unią Oświęcim (4-2). Z kolei rywalizacja Podhala z JKH GKS Jastrzębie rozstrzygnęła się w siedmiu meczach. "Szarotki" w dramatycznych okolicznościach wygrały ją 4-3. W szóstym spotkaniu zwycięską bramkę zdobyły w ostatniej sekundzie trzeciej tercji, a czwartek na własnym lodowisku skuteczniej wykonywały rzuty karne.

Mecze w parze GKS Tychy – Podhale rozegrane zostaną 10 i 11 marca w Tychach, 14 i 15 marca w Nowym Targu, a jeśli zajdzie taka konieczność: 18 marca w Tychach, 20 marca w Nowym Targu i 22 marca ponownie w Tychach.

Rywalizacja GKS Katowice z Cracovią wystartuje 11 i 12 marca małym Spodku. Potem 15 i 16 marca przeniesie się do Krakowa, a jeśli zajdzie taka konieczność, kolejne mecze odbędą się 19 marca w Katowicach, 21 marca w Krakowie i 23 marca ponownie w Katowicach.

Zwycięzcy spotkają się w finale. Mistrzem Polski zostanie zespół, który wygra w nim cztery mecze. Pokonani będą walczyć (do dwóch zwycięstw) o brązowe medale. Tytułu broni Comarch Cracovia.