Nice 1 Liga: Stal Mielec wygrała z Górnikiem Łęczna

Piłkarze Stali Mielec wygrali z Górnikiem Łęczna 1:0 w spotkaniu 21. kolejki Nice 1 Ligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył na początku drugiej połowy Maksymilian Banaszewski.

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy we wcześniejszych grach zgromadzili 31 punktów i plasowali się w czołówce tabeli; piłkarze z Łęcznej zajmowali przedostatnie miejsce, z 18. punktami na koncie.

Mecz został poprzedzony minutą ciszy ku czci wielkiego kibica Stali, prezydenta Mielca Daniela Kozdęby, który 28 lutego zmarł w wieku 41 lat, po długiej i ciężkiej chorobie.

Pierwsza połowa pokazała cele obu ekip na to spotkanie. Górnik przede wszystkim się bronił, tak jakby przyjechał do Mielca po jeden punkt. Stal atakowała, budowała jednak akcje zbyt wolno i przejrzyście, przez co nie potrafiła zaskoczyć rywali. Groźnych sytuacji było niezbyt wiele. Najbliżej zmiany wyniku był w 38. minucie Waldemar Gancarczyk, który przymierzył zza pola karnego, ale Sergiusz Prusak zdołał wybić jego strzał na rzut rożny.

W drugiej części meczu działo się już znacznie więcej. W 51. minucie Maksymilian Banaszewski otrzymał prostopadłe podanie i strzałem z ostrego kąta z prawej strony pokonał bramkarza rywali. 1:0 dla Stali, a strata bramki znacznie ożywiła poczynania gości.

Już dwie minuty po stracie gola przed szansą stanął Jurij Wereszczak, w dogodnej sytuacji nie trafił jednak w bramkę. W 62. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z dystansu przymierzył Marcin Flis, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Radosława Majeckiego. Z kolei po w 66. minucie, po strzale Adriana Łuszkiewicza poprzeczka uratowała mielczan przed stratą bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry Majecki popisał się udaną interwencją po strzale Grzegorza Bonina. Gospodarze, choć dali się zepchnąć do obrony, nie dali sobie wbić gola, dzięki czemu zgarnęli trzy punkty.

W końcówce meczu piłkarzom obu zespołów puściły nerwy, przez co doszło do niepotrzebnych przepychanek na połowie gospodarzy.

Stal Mielec - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: Banaszewski 51

Stal Mielec: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leândro - Szymon Sobczak (74. Žiga Škoflek), Martin Dobrotka, Josip Šoljić, Bartosz Nowak (81. Piotr Marciniec), Maksymilian Banaszewski - Jakub Arak (64. Dejan Đermanović)

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Robert Pisarczuk, Radosław Pruchnik, Łukasz Wiech, Marcin Flis - Paweł Sasin (54. Michał Suchanek), Adrian Łuszkiewicz, Tomasz Makowski (70. Sergei Mošnikov), Grzegorz Bonin, Dariusz Jarecki (76. Filip Szewczyk) - Jurij Wereszczak

Żółte kartki: Dobrotka, Šoljić - Wiech, Pruchnik, Prusak