Puchar Polski siatkarek: ŁKS Commercecon Łódź w wielkim finale!

W półfinale rozgrywanego w Nysie turnieju o Puchar Polski siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z Eneą PTPS Piła 3:1. Finałowego rywala wyłoni starcie Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Radomka Radom.

W premierowej odsłonie gra obu ekip falowała, przez co przewaga przechodziła z rąk do rąk. Wyrównana walka trwała do stanu 18:18, wówczas seria pomyłek pilanek w ataku dała przewagę drużynie ŁKS Commercecon (21:18), następnie dwa kolejne punkty łodzianki dołożyły atakiem (23:18) i mimo zrywu rywalek pewnie wygrały 25:22. Ostatni punkt w tym secie wywalczyła skutecznym atakiem Izabela Kowalińska.

Druga partia od początku przebiegała pod dyktando siatkarek Enei PTPS (0:3, 3:8). Dobra gra w obronie i skuteczne kontrataki były mocną bronią pilanek w tym jednostronnym secie. Decydujące punkty zdobyła Karolina Różycka, która najpierw wywalczyła piłkę setową (16:24), a następnie zakończyła seta (18:25).

Set numer trzy rozpoczął się po myśli łodzianek (4:1). Później gra się wyrównała, po asie serwisowym Różyckiej pilanki odrobiły straty (8:8). Chwilę wcześniej groźnie wyglądającego urazu doznała rozgrywająca ŁKS Lucie Muhlsteinova, która musiała opuścić boisko. Dalsza część seta to wyrównana walka, w której żadna z ekip nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Seta zakończyła rywalizacja na przewagi, w której szalę zwycięstwa na stronę łodzianek przechyliły skuteczny atak Ewy Kwiatkowskiej oraz atak Dajany Bosković w siatkę (26:24).

Czwarta partia była równie zacięta. Przez dłuższy czas przeważały pilanki, po serii pięciu wygranych piłek miały już wyraźną przewagę w końcówce (16:21), siatkarki ŁKS zdołały jednak odrobić straty (23:23) i wygrać emocjonującą walkę na przewagi. Regiane Bidias skutecznym atakiem ustaliła wynik seta na 27:25 i przypieczętowała awans łodzianek do finału. MVP: Izabela Kowalińska.

ŁKS Commercecon Łódź – Enea PTPS Piła 3:1 (25:22, 18:25, 26:24, 27:25)

Enea PTPS: Dorota Wilk, Jelena Trnic, Anna Stencel, Agata Babicz, Karolina Różycka, Dajana Boskovic – Justyna Łysiak (libero) oraz Oliwia Urban, Jessica Walker, Anita Kwiatkowska.

ŁKS Commercecon: Lucie Muhlsteinova, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Ewa Kwiatkowska, Deja McClendon, Regiane Aparecida Bidias, Izabela Kowalińska – Krystyna Strasz (libero) oraz Dominika Mras, Katarzyna Sielicka.