PŚ w biathlonie: Eberhard wygrał bieg ze startu wspólnego

Austriak Julian Eberhard wygrał bieg ze startu wspólnego na 15 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti. Na mecie wyprzedził o 6,9 s pięciokrotnego mistrza olimpijskiego Francuza Martina Fourcade'a oraz o 19,3 Rosjanina Antona Szypulina.

Dwaj pierwsi musieli pokonać dwie rundy karne, a Szypulin - jedną. Polacy nie startowali.

Fourcade, który nie startował ani w czwartek w sprincie, ani w sobotę w sztafecie mieszanej z powodu nieżytu żołądka, po raz szesnasty stanął na podium w 16 startach w Pucharze Świata w sezonie 2017/18. Francuz umocnił się też na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Jego jedyny konkurent w walce o Kryształową Kulę, Norweg Johannes Thingnes Boe słabo strzelał, musiał przebiec aż pięć rund karnych i zajął dopiero 19. miejsce.

O godz. 16.10 rozpocznie się ostatnia konkurencja zawodów w Kontiolahti, bieg ze startu wspólnego kobiet na 12,5 km, z udziałem Weroniki Nowakowskiej.