Sporty walki

Wilder przetrwał kryzys i poskromił Ortiza!

O tym pojedynku mówi się od dawna... Walka Joshua - Wilder wyłoniłaby króla wagi ciężkiej. W tej chwili Anglik ma pasy federacji IBF, WBA i IBO, natomiast Amerykanin - WBC.  

 

- Jeśli ktoś twierdzi, że ja nie chcę tej walki, to jest idiotą. Kocham pieniądze. To właśnie po to organizujemy gale bokserskie. Jeśli pójdzie za tym sport, to sukces jest kompletny. Dlatego zrobię walkę Wildera z Joshuą, bo uwielbiam zarabiać ogromne pieniądze - stwierdził Hearn.

 

- Do tej walki dojdzie jeszcze w tym roku, o ile Wilder czegoś nie wymyśli. Joshua bardzo chce tego pojedynku i nie da mi żyć, jeśli nie poprowadzę tych rozmów w dobrą stronę - dodał.

 

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Hearna, to do walki Joshua – Wilder miałoby dojść pod koniec 2018 roku. Najprawdopodobniej w Stanach Zjednoczonych.

 

Joshua być może będzie miał wówczas cztery pasy. Już niedługo, bo 31 marca, będzie walczył w Cardiff z mistrzem świata WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

 

Wilder ostatni pojedynek stoczył 3 marca. Pokonał Luisa Ortiza (28-1, 24 KO) przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.