Alpejski PŚ: Feuz najlepszy w klasyfikacji końcowej zjazdu

Szwajcar Beat Feuz zajął w Aare trzecie miejsce w finałowych zawodach alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe, ale zdobył małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji końcowej tej konkurencji.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Austriacy Matthias Mayer i Vincent Kriechmayer. Feuz stracił do nich 0,04 s.

Przed zawodami w Aare Feuz wyprzedzał o 60 punktów mistrza olimpijskiego z Pjongczangu Norwega Aksela Lunda Svindala i tylko ci dwaj alpejczycy mieli szansę na końcowy sukces. Lepszy okazał się Szwajcar, aktualny mistrz świata, i to on cieszył się z pierwszej w karierze małej Kryształowej Kuli. Svindal przegrał z nim o 0,08 s i zajął czwarte miejsce.

31-letni Feuz w tym sezonie wygrał trzy zjazdy, a w czterech był drugi. W sumie w karierze wygrał 10 pucharowych zawodów. W igrzyskach w Pjongczangu był trzeci.

Poprzednim Szwajcarem, który triumfował w klasyfikacji zjazdu był Didier Cuche (2007, 2008, 2010 i 2011).

Finałowe zawody w Aare potrwają do niedzieli. Już wcześniej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ zapewnili sobie Austriak Marcel Hirscher i Amerykanka Mikaela Shiffrin. W czwartek odbędą się supergiganty. Wśród mężczyzn pewny końcowego sukcesu jest już Norweg Kjetil Jansrud. Wśród kobiet prowadzącą Tinę Weirather z Liechtenstein może jeszcze wyprzedzić tracąca do niej 46 punktów Szwajcarka Lara Gut.

wyniki zjazdu:
1. Vincent Kriechmayr (Austria) 1.20,21 . Matthias Mayer (Austria) 1.20,21 3. Beat Feuz (Szwajcaria) 1.20,25 4. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 1.20,33 5. Thomas Dressen (Niemcy) 1.20,45 6. Maxence Muzaton (Francja) 1.20,51 klasyfikacja generalna PŚ: 1. Marcel Hirscher (Austria) 1494 2. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 1205 3. Beat Feuz (Szwajcaria) 856 4. Kjetil Jansrud (Norwegia) 844 5. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 826 6. Alexis Pinturault (Francja) 687 klasyfikacja końcowa zjazdu: 1. Beat Feuz (Szwajcaria) 682 2. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 612 3. Thomas Dressen (Niemcy) 446 sytuacja w PŚ: kobiety klasyfikacja generalna - Mikaela Shiffrin (USA) zjazd - Sofia Goggia (Włochy) supergigant - nierozstrzygnięty slalom gigant - nierozstrzygnięty slalom - Mikaela Shiffrin (USA) kombinacja - Wendy Holdener (Szwajcaria) mężczyźni klasyfikacja generalna: Marcel Hirscher (Austria) zjazd - Beat Feuz (Szwajcaria) supergigant - Kjetil Jansrud (Norwegia) slalom gigant - Marcel Hirscher (Austria) slalom - Marcel Hirscher (Austria) kombinacja - Peter Fill (Włochy)