Serie A: Juventus powiększył przewagę nad Napoli

Juventus Turyn pokonał na własnym boisku Atalantę Bergamo 2:0 w środowym, zaległym meczu 25. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 25 lutego, ale zostało przełożone z powodu obfitych opadów śniegu.

Zespół "Starej Damy" objął prowadzenie w 29. minucie. Po kontrataku Gonzalo Higuain wykorzystał podanie Douglasa Costy i pewnie pokonał bramkarza gości strzałem przy dalszym słupku. W 81. minucie drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Blaise Matuidi, a asystę zaliczył Higuain.

Dwie minuty wcześniej drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Gianluca Mancini. Pierwszy kartonik obejrzał niespełna minutę wcześniej. Rezerwowym bramkarzem Juventusu był Wojciech Szczęsny.

"Jesteśmy w decydującej fazie sezonu. Musimy robić krok po kroku. Potrzebujemy jeszcze wiele punktów, aby zapewnić sobie mistrzostwo" - powiedział trener "Starej Damy" Massimiliano Allegri.

Juventus zmierza po siódmy z rzędu mistrzowski tytuł. Z 74 punktami prowadzi w tabeli i ma cztery przewagi nad Napoli.