Liga Europy: Sporting awansował po dogrywce, Dynamo z Kędziorą w składzie za burtą

Sporting Lizbona przegrał z Viktorią Pilzno 1:2, jednak awansował do 1/8 finału Ligi Europy, ponieważ w pierwszym meczu padł wynik 2:0. O promocji Portugalczyków musiała zadecydować dogrywka. Dużo emocji było również w Petersburgu, gdzie Zenit zremisował 1:1 z RB Lipsk. W poprzednim meczu to Niemcy byli górą i właśnie oni zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek.

Olympique Marsylia ponownie pokonał Athletic Bilbao. Francuzi otworzyli wynik w 28. minucie. Po faulu Lekue rzut karny wykorzystał Dimitri Payet. Po przerwie podwyższenie dał gościom Lucas Ocampos. Hiszpański zespół zdołał strzelić gola kontaktowego, lecz o zwycięstwie ciężko było marzyć, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Inaki Williams osłabiając swój zespół.

Odetchnąć z ulgą mogą gracze Lazio. Remis przed własną publicznością w pierwszym starciu stawiał ich w ciężkiej sytuacji przed rewanżem. Stała się ona nieco bardziej korzystna po tym, jak premierową bramkę zdobył Lucas Leiva. W końcówce awans przypieczętował Stefan de Vrij trafiając po rzucie rożnym. Oznacza to, że w dalszym etapie rozgrywek nie zagra Tomasz Kędziora. Polak spędził pełne 90 minut na boisku.

RB Lipsk do rewanżu podszedł z jednobramkową zaliczką po zwycięstwie 2:1. Już w 22. minucie bramkę zapewniającą Niemcom więcej spokoju zdobył Jean-Kevin Augustin. W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Sebastian Driussi. Lipsk miał jeszcze jedną szansę po tym, jak arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Timo Werner, lecz jedenastki nie wykorzystał.

Emocji nie brakowało w Pilznie. Po zwycięstwie Sportingu w pierwszym meczu 2:0 wydawało się, że Portugalczycy mogą być pewni awansu. Tak się jednak nie stało. Bohaterem Viktorii stał się Marek Bakos dwukrotnie pokonując Rui Patricio. Lizbończycy mają czego żałować, bowiem w  92. minucie mieli szansę rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Rzut karny zmarnował jednak Bas Dost i o wyniku musiała zadecydować dogrywka. Aż do 107. minuty musieli czekać goście, by znowu być bliżej awansu. Rodrigo Battaglia wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wpakował główką piłkę do bramki, której strzegł Ales Hruska.