– Jazda w Anglii to było marzenie każdego zawodnika w tamtych czasach. To była najlepsza liga na świecie, a obecność tam pozwalała na rywalizację z najlepszymi, zdobycie umiejętności i techniki – wspomina Zenon Plech.

 

– To właśnie za pomocą promotora Lena Silvera, udało się zorganizować angaż do klubu Hackney Hawks, mojego pierwszego klubu w lidze brytyjskiej, w barwach którego przejeździłem najwięcej sezonów. Mam ogromny sentyment do tego klubu, działaczy, kolegów z toru i kibiców. Kilka lat temu jeden z kibiców zorganizował zlot wszystkich zawodników tego klubu, a kibice o Nas cały czas pamiętali. Dlatego trzecią drużynę nazwaliśmy na cześć londyńskich Jastrzębi, które reprezentowałem w latach 1975-1976 oraz 1979-1981 – dodaje.

 

W reprezentacji Hackney Hawks zobaczymy:

 

Antonio Lindback – szwedzki zawodnik, który od 2009 roku regularnie startuje w polskiej lidze. Na wiele lat swoje miejsce zagrzał w cyklu Speedway Grand Prix, gdzie odnosił sukcesy. Sześć razy z drużyną Szwecji sięgał po Drużynowy Puchar Świata, w tym raz po złoto. Indywidualnie jest Mistrzem Europy Juniorów z 2004 roku i Wicemistrzem Świata Juniorów z roku 2005. Obecnie reprezentuje barwy MRGARDEN GKM Grudziądz.

 

Patrick Hougaard – duński zawodnik, który dwukrotny był złotym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Danii (2007, 2009). Do jego osiągnięć zaliczamy – brązowy medal indywidualnych mistrzostw Europy, brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy juniorów, brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata juniorów (Goričan 2009). Drużynowo czterokrotnie sięgał po medale MŚJ: złoty (Rye House 2010), dwukrotnie srebrny (Holsted 2008, Gorzów Wielkopolski 2009) oraz brązowy (Pardubice 2005). Obecnie reprezentuje barwy Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

 

Krzysztof Buczkowski – to zawodnik rodem z grudziądzkiego GKMu. Reprezentant Polski, który z drużyną narodową sięgał po najwyższe trofea. Z drużyną juniorów dwukrotnie sięgnął po tytuł najlepszej drużyny świata w roku 2006 i 2007. Natomiast jako senior zdobył brązowy medal Drużynowego Pucharu Świata w 2015 roku. Obecnie zawodnik reprezentuje barwy macierzystego klubu MGRGARDEN GKM Grudziądz.

 

Krystian Pieszczek – to zawodnik urodzony w Gdańsku, który już w młodych latach zaczął odnosić pierwsze sukcesy w Polsce jak i na świecie – dwukrotny triumfator Brązowego Kasku w latach 2012 i 2013. W roku 2013 wraz z drużyną zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.  Do jego najlepszych sukcesów należy zdobycie srebrnego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2016 roku. W sezonie 2016 z dorobkiem 12 pkt. awansował do wyścigu finałowego w finale Indywidualnych mistrzostw Polski zajmując ostatecznie w nim 4 miejsce. Obecnie reprezentuje barwy klubu MRGARDEN GKM Grudziądz.