Alpejski PŚ: Shiffrin wygrała ostatni slalom w sezonie

Mikaela Shiffrin wygrała w szwedzkim Aare ostatni w tym sezonie slalom alpejskiego Pucharu Świata. Amerykanka już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu i małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.

Shiffrin wyprzedziła Szwajcarkę Wendy Holdener o 1,58. Trzecia była Frida Hansdotter, której do drugiego miejsca zabrakło zaledwie 0,01 s. Szwedka to mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w tej konkurencji. Polki nie startowały w sobotnich zawodach.

23-letnia Amerykanka specjalizuje się w slalomie - w sobotę odniosła 43. zwycięstwo w zawodach alpejskiego PŚ, a 32. w tej konkurencji. W tym sezonie triumfowała w nim siedmiokrotnie.

W Soczi wywalczyła w slalomie złoty medal olimpijski, a sensacją był fakt, że podczas igrzysk w Pjongczangu nie stanęła na podium.

"Miałam dziś wielką frajdę. Tak chcę się czuć podczas każdych zawodów. Drugi przejazd był jak marzenie. Byłam bardzo skupiona na rywalizacji i na tym, co chcę dziś zrobić z nartami" - podsumowała.

Shiffrin dzięki sobotniemu sukcesowi samodzielnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby zwycięstw wśród alpejek, a w zestawieniu uwzględniającym kobiety i mężczyzn w tej dyscyplinie jest dziesiąta. Dotychczas w obu przypadkach dzieliła miejsce ze Szwedką Anją Paerson, która zakończyła już karierę. Alpejki obecny sezon zakończą niedzielnym slalomem gigantem.