Koledzy Obraniaka pobili się na boisku i dostali po czerwonej kartce! (WIDEO)

Do skandalicznego incydentu doszło podczas spotkania Ligue 2 między Quevilly Rouen a AJ Auxerre. Przy stanie 3:1 dla gospodarzy klubowi koledzy Ludovica Obraniaka pobili się na środku boiska, a rozdzielać musiał ich jeden z piłkarzy drużyny przeciwnej. Ze względu na swoje zachowanie obaj obejrzeli czerwone kartki.

30. kolejka drugiej francuskiej klasy rozgrywkowej nie należała do najbardziej udanych w wykonaniu Auxerre. Mimo świetnego początku gości i objęcia prowadzenia już w 2. minucie, gospodarze zdołali szybko odrobić stratę i w 74. minucie na tablicy wyników było już 3:1.

Negatywne emocje udzieliły się niestety dwóm klubowym kolegom Obraniaka - w 81. minucie Pierre-Yves Polomat i Michael Barreto ruszli w swoją stronę, po czym zaczęli bić się na środku boiska. Rozdzielać musiał ich jeden z piłkarzy drużyny przeciwnej. Obaj zawodnicy za swoje zachowanie otrzymali po czerwonej kartce i w konsekwencji Auxerre musiało kończyć mecz w "dziewiątkę".

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a Obraniak nie znalazł miejsca nawet na ławce rezerwowych.

W AJ Auxerre grało wielu Polaków, m.in. Marian Szeja, Andrzej Szarmach, Paweł Janas, Waldemar Matysik, Tomasz Kłos, Ireneusz Jeleń, Dariusz Dudka czy obecnie - Obraniak. Czterech z nich - Szeja, Szarmach, Janas i Matysik - znalazło się nawet w najlepszej "jedenastce" w historii klubu.