PŚ w biathlonie: Domraczewa wygrała bieg na dochodzenie w Oslo. Polki daleko

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała w Oslo bieg na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata. Druga była reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, a trzecie miejsce zajęła Amerykanka Susan Dunklee.

Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Kamila Żuk, która była 33. i po raz drugi w karierze zdobyła pucharowe punkty. Magdalena Gwizdoń zajęła ostatnią, 56. lokatę, a Weronika Nowakowska zrezygnowała ze startu.

Do biegu pościgowego na 10 km zawodniczki startowały z różnicami czasowymi z czwartkowego sprintu. Ten wygrała Kuzmina, ale w niedzielę pomyliła się na strzelnicy aż cztery razy i o niespełna 10 sekund została wyprzedzona przez Domraczewą, która spudłowała dwukrotnie.

Kolejny raz w polskiej ekipie najlepszą okazała się Żuk. Dwukrotna mistrzyni świata juniorek musiała pokonać trzy rundy karne, ale nieźle pobiegła i awansowała o dwie pozycje w porównaniu ze sprintem. Start nie udał się Gwizdoń, która aż siedmiokrotnie spudłowała.

W niedzielę z kibicami pożegnała się utytułowana Francuzka Marie Dorin Habert, która kończy karierę.

Ostatnie w tym sezonie zawody PŚ odbędą się w rosyjskiej Tiumeni.

Wyniki biegu na dochodzenie: 1. Daria Domraczewa (Białoruś) 30.37,4 (2 rundy karne) 2. Anastasiya Kuzmina (Słowacja) strata 9,2 (4) 3. Susan Dunklee (USA) 29,5 (2) 4. Fuyuko Tachizaki (Japonia) 37,4 (1) 5. Julia Dżyma (Ukraina) 46,8 (2) 6. Anna Frolina (Korea Płd.) 49,2 (2) ... 33. Kamila Żuk (Polska) 2.34,6 (3) 56. Magdalena Gwizdoń (Polska) 5.41,7 (7)
Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Anastasiya Kuzmina (Słowacja) 727 pkt 2. Kaisa Makarainen (Finlandia) 686 3. Daria Domraczewa (Białoruś) 641 4. Laura Dahlmeier (Niemcy) 615 5. Dorothea Wierer (Włochy) 600 6. Veronika Vitkova (Czechy) 545 ... 24. Weronika Nowakowska (Polska) 279 44. Krystyna Guzik (Polska) 121 77. Kamila Żuk (Polska) 14 78. Monika Hojnisz (Polska) 13
Klasyfikacja z biegu na dochodzenie: 1. Anastasiya Kuzmina (Słowacja) 268 2. Dorothea Wierer (Włochy) 239 3. Laura Dahlmeier (Niemcy) 223 ... 21. Weronika Nowakowska (Polska) 99 41. Krystyna Guzik (Polska) 42 54. Magdalena Gwizdoń (Polska) 20 65. Kamila Żuk (Polska) 8 69. Monika Hojnisz (Polska) 6