Asseco Resovia Rzeszów nie zagra w finale Pucharu CEV

Asseco Resovia i Biełogorie Biełgorod walczyły we wtorkowy wieczór o awans do finału Pucharu CEV. Po pierwszym meczu w Rosji handicap był po stronie Rosjan, którzy wygrali 3:0. Rzeszowianie liczyli na atut własnej hali w rewanżu, ale już po pierwszych dwóch setach mogli pożegnać się z marzeniami o finale... Trzecia partia ostatecznie odarła z marzeń podopiecznych Andrzeja Kowala, którzy przegrali po raz drugi 0:3...

W pierwszym spotkaniu Biełogorie wygrało 3:0 i tylko zwycięstwo za trzy punkty w rewanżu (3:0 lub 3:1), a następnie wygrana w złotym secie, mogły dać Asseco Resovii awans do finału Pucharu CEV. - Na pewno nie odpuścimy. Wiemy, że jeżeli będziemy grać swoją siatkówkę jesteśmy w stanie nawiązać z mocnym przeciwnikiem wyrównaną walkę, a przy odrobinie szczęścia, dopingu kibiców i naszej dobrej postawie jesteśmy w stanie odwrócić losy dwumeczu - twierdził przed meczem przyjmujący Asseco Resovii Aleksander Śliwka.

Biełogorie szansy na uratowanie sezonu 2017/2018 musiało szukać właśnie w Pucharze CEV, bowiem po porażce 0:3 w drugim meczu ćwierćfinałowym play- off z Kuzbassem Kemerowo odpadło z rywalizacji o mistrzostwo Rosji. Dlatego też goście bardzo mocno otworzyli wtorkowe spotkanie i po bloku na Thibault Rossardzie prowadzili 3:2. Kolejne cztery akcje należały jednak do rzeszowian, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie i kontrolowali przebieg seta. Co prawda pozwalali momentami doganiać się gościom, ale później znowu odskakiwali na trzy, cztery oczka przewagi. Wyjątkiem była niestety końcówka partii. Od 20:20 trwała zażarta walka zakończona grą na przewagi... i atakiem Dmitrija Muserskiego. Rosjanie byli o seta od awansu do finału.

Partia numer 2 przyniosła równie dużo emocji, ale tym razem inicjatywa przez większość seta należała do gości. Dopiero tuż po drugiej przerwie technicznej rzeszowianie obudzili się z zimowego snu zdobywając cztery punkty z rzędu. Tym samym wyszli na prowadzenie 17:16, które chwilę później już stracili. Znowu po dwudziestym punkcie kluczową rolę odegrał Muserski, który wykazywał się ogromnym spokojem na środku siatki zdobywając ważne punkty. Marzenia rzeszowian o finale zakończył skuteczny blok gości. Trzeci set w związku z tym był tylko walką o honor. Do boju posłani byli rezerwowi i oni także okazali się skuteczniejsi po rosyjskiej stronie. Od połowy seta goście tylko powiększali przewagę, a wygrywając tę partię do 21 sprawili, że Resovia nie grała w dwumeczu nawet jednej odsłony.

Asseco Resovia Rzeszów - Biełogorie Biełgorod 0:3 (24:26, 22:25, 21:25). Awans - Biełogorie.

III SET: Asseco Resovia - Biełogorie 21:25

KONIEC MECZU. Nokaut w trzecim secie, rzeszowianie nie ugrali w dwumeczu nawet jednej partii.

III SET: Asseco Resovia - Biełogorie

18:21 Ostatnie podrygi Polaków, cały czas walczymy!

14:19 Bakun cały czas rozbija blok rzeszowian na prawym skrzydle...

12:16 Asseco Resovia traci już cztery punkty...

11:13 Dominik Depowski zatrzymał się na taśmie...

8:7 Śliwka nie przyjmuje zagrywki Daniłowa, ale wciąż mamy minimalną przewagę.

4:2 Trzeci set zaczął się dobrze dla Asseco Resovii.

II SET: Asseco Resovia - Biełogorie

22:25 KONIEC SETA. Asseco Resovia odpada z Pucharu CEV, Rosjanie w finale. Teraz będziemy grali już tylko o honor.

22:24 Piłka setowa, a nawet... meczowa po ataku Muserskiego.

22:23 Śliwka jeszcze ratuje Resovię...

20:22 Kontra Biełogorie wykończona przez Muserskiego.

18:19 Trzy razy próbował atakować Jereszczenko i trzecia próba okazała się skuteczna.

17:17 Blok na Rossardzie.

17:16 Znakomita seria trwa! Zaczyna się od zagrywki, a ponownie kończy kontrą wykończoną przez Śliwkę.

16:16 Rzeszowianie wracają do gry? Świetne momenty gospodarzy, a po bloku Rossarda mamy przerwę na żądanie Rosjan!

13:16 Druga przerwa techniczna, a Rosjanie cały czas z przodu.

12:14 Utrzymujemy teraz dwa punkty straty.

11:13 Kapitalna obrona Jeremina, ale Tietiuchin zatrzymany przez polski blok.

9:11 Po ataku Jereszczenki Rosjanie uzyskują dwie bramki przewagi.

7:7 Na razie walka w drugim secie jest bardzo zażarta.

I SET: Asseco Resovia - Biełogorie

24:26 Pierwszy set dla Biełogorie po kiwce Muserskiego... Wracamy za chwilę...

24:24 Znakomicie wybronili się rzeszowianie, punkt Jarosza!

23:24 Pierwsza piłka setowa dla Rosjan po nieskutecznym ataku Rossarda.

22:23 Resovia prowadziła całego seta, a w końcówce...

22:22 I już remis! Bardzo dużo zwrotów akcji.

22:20 Świetna zagrywka Jarosza! Druga przerwa dla Rosjan.

20:20 Remis po bloku na Rossardzie. Teraz zaczyna się prawdziwa gra, zgodnie ze starą siatkarską maksymą.

20:19 Ale został już tylko punkt i o czas poprosił Andrzej Kowal, który ma sporo uwag do swoich podopiecznych...

19:16 Całe szczęście, że Polacy usunęli się z drogi piłce serwowanej przez Muserskiego. Minimalny aut i cały czas trzy oczka przewagi.

16:14 I kolejna bardzo długa akcja, tym razem zakończona blokiem na Dryji.

16:12 Szalona akcja z obu stron kończy się wybiciem piłki po rosyjskim bloku! Druga przerwa techniczna!

14:11 Dawid Dryja w kontrze uderza bardzo mocno i skutecznie! A Jakub Jarosz szaleje na zagrywce. Znowu trzy punkty!

11:10 Idziemy teraz na wymianę ciosów z Rosjanami, na razie wygląda to przyzwoicie - mocny atak Jarosza po bloku w aut.

9:9 Na zagrywkę powędrował Dmitrij Muserski i zmusił do błędów gospodarzy... Już remis.

9:6 Bakun zablokowany przez rzeszowian i wracamy do punktu wyjścia!

7:6 Nakręcają się Rosjanie udanymi kontrami i już tylko punkt przewagi.

6:3 Jest i czwarty, przerwa na żądanie rosyjskiego trenera!

5:3 Trzy punkty z rzędu dla Asseco Resovii, teraz Śliwka kończy przechodzącą piłkę!

2:3 Kontra Resovii, ale Thibault Rossard nadział się na podwójny blok.

1:1 Aleksander Śliwka odpowiada na akcję Rosjan atakiem z szóstej strefy!

I SET 0:0: Asseco Resovia - Biełogorie