facebook twitter youtube instagram RSS

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla: Nie straciliśmy wiary w awans! To będzie inny mecz

- Mogę zapewnić naszych kibiców, że mimo porażki nie straciliśmy wiary w końcowy sukces i do ostatniej piłki będziemy o ten sukces walczyć - zapowiedział przyjmujący Jastrzębskiego Węgla przed rewanżem w I rundzie play off Ligi Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (21 marca, godz. 20.00). Transmisja meczu w Polsacie Sport!
Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla: Nie straciliśmy wiary w awans! To będzie inny mecz
fot. Cyfrasport

Odrobicie lekcje równie sumiennie, jak przed spotkaniem z Warszawą?


Jason DeRocco: Dobre pytanie. Czasami można przygotować się do meczu perfekcyjnie w każdym calu, a potem i tak się okazuje, że czegoś brakuje, że jednak nie jest się w stanie wygrać. Na pewno podejdziemy do tej rywalizacji inaczej niż w minioną środę, nie damy się stłamsić jak to miało miejsce w pierwszych dwóch partiach i zrobimy wszystko, żeby doprowadzić do złotego seta. Trzeba też podkreślić, że trzecia i czwarta odsłona tamtego starcia stały na bardzo wysokim poziomie, spisaliśmy się w nich naprawdę dobrze. O wyniku czwartej zdecydowały dosłownie dwie piłki w końcówce granej na przewagi

 

Moim zdaniem różnica tkwiła w rozwiązywaniu tych kluczowych akcji w ataku - wy kiwaliście, oni bili mocno. Może po prostu wystarczyłoby bardziej zaryzykować w końcówkach?

 

Być może tak jest, ale też zawsze trzeba brać pod uwagę kontekst sytuacyjny, także to jaki jest plan taktyczny na dany mecz. Nie chciałbym w tej chwili za dużo na ten temat mówić, by w jakiś sposób nie pomóc przeciwnikom, ale na pewno wyciągniemy wnioski z tamtej przegranej końcówki. Prawdą jest, że rywale bardziej ryzykowali w ataku i to przynosiło im punkty. Ale równie dobrze mogli je stracić. Na pewno pani pamięta, że w naszej grze jeszcze całkiem niedawno też było sporo ryzyka i nie wszystkim to się podobało.

- Mogę zapewnić naszych kibiców, że mimo porażki nie straciliśmy wiary w końcowy sukces i do ostatnie piłki będziemy o ten sukces walczyć.

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel od godziny 20.00 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij