Hat-trick Bale'a w debiucie Giggsa

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w stolicy prowincji Jiangsu – Nanjingu, piłkarska reprezentacja Chin przegrała z Walią 0:6. Mecz był debiutem Ryana Giggsa w roli selekcjonera reprezentacji Walii.

Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Gareth Bale. Skrzydłowy Realu Madryt już w 2. minucie otworzył wynik meczu: przejął piłkę przed polem karnym, wymanewrował obrońców i strzałem z okolicy dziesiątego metra nie dał szans bramkarzowi rywali. W 21. minucie Bale przejął podanie z głębi pola i strzałem po ziemi po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli Sam Vokes oraz Harry Wilson, który popisał się mocnym i precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów po podaniu Bale'a.

Po przerwie Walijczycy kontrolowali sytuację. Kolejne trafienie zaliczył w 58. minucie Vokes, który wygrał pojedynek sam na sam z chińskim bramkarzem. Cztery minuty później Bale skompletował hat-tricka; strzałem z ostrego kąta ustalił wynik meczu na 0:6.

Mecz rozegrano w ramach turnieju China Cup. W drugim półfinale zmierzą się reprezentacje Czech i Urugwaju.

Chiny – Walia 0:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Gareth Bale ('2), 0:2 Gareth Bale ('21), 0:3 Sam Vokes ('38), 0:4 Harry Wilson ('45), 0:5 Sam Vokes ('58), 0:6 Gareth Bale ('62).