PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Fourcade'a, Polacy daleko

Francuz Martin Fourcade wygrał w czwartek sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w Tiumeni i zapewnił sobie Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Polacy zajęli odległe pozycje i nie zakwalifikowali się do biegu pościgowego.

Fourcade o 33,2 s wyprzedził Francuza Simona Desthieux i o 33,5 s Szweda Fredrika Lindstroema.

Norweg Johannes Boe zajął dopiero 16. miejsce ze stratą 1.27,0 do Francuza i praktycznie stracił szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Polacy ponownie wypadli bardzo słabo. Grzegorz Guzik uplasował się na 72. pozycji ze stratą 3.17,1, a Andrzej Nędza-Kubiniec był 77. - strata 4.18,9.

Fourcade, który wygrał po raz pierwszy zawody w Tiumeni i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zapewnił sobie Małą Kryształową Kulę w sprincie pokonując z przewagą dwóch punktów Boe.

W czwartek warunkiem uzyskania dobrego wyniku było bezbłędne strzelanie. Ośmiu zawodników z czołowej "10" miało taki rezultat, Polacy nie wypadli tak dobrze. Guzik zaliczył dwa pudła, Nędza-Kubiniec jedno.

Johannes Thingnes Boe ruszył, gdy Francuz zbliżał się do mety. Norweg jednak na początku dwa razy spudłował i ostatecznie zajął 14. miejsce.

W sobotnim biegu pościgowym Francuz wyjedzie na trasę z ponadpółminutową przewagą nad rywalami.